משלחת מבוואריה לפגישות בישראל

המשלחת כוללת תעשיינים בכירים, מנהלי קרנות השקעה וענפי התקשורת, מידע, אנרגיה ומים


00:00 ,02.04.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

במסגרת מאמצי משרד הכלכלה (לשעבר תמ"ת) להדק את קשרי המסחר עם דרום גרמניה, יחל היום (ד') ביקור בן שלושה ימים של משלחת תעשיינים בכירים ומנהלי קרנות השקעה מענפי טכנולוגית תקשורת ומידע, אנרגיה ומים מגרמניה ממדינת בוואריה.

בין המשתתפים במשלחת נציגי תאגידים כגון סימנס, פוג'יטסו, קרן הון הסיכון MVP, חברת באואר מתחום טכנולוגית המים,ונציג של מכון המחקר השימושי היוקרתי פראונהופר.

בראש המשלחת עומד שר הכלכלה וסגן ראש ממשלת מדינת בוואריה מרטין צייל, המתוכנן להיוועד עם שר הכלכלה נפתלי בנט, עם שר המדע יעקב פרי ועם שר האנרגיה והמים סילבן שלום.

חברי המשלחת יפגשו עם חברות ישראליות מובילות בתחומי התקשורת האנרגיה והמים, קרנות הון סיכון וגורמי ממשל ויבקרו בחממות טכנולוגיות.

ביקור המשלחת בישראל אורגן על ידי הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בדרום גרמניה מרדכי איש- שלום, בצוותא עם מחלקת אירופה במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה (המנהל את מערך הנספחים המסחריים של ישראל בחו"ל).

הניספחות, שמקום מושבה במינכן, נחנכה לפני כשנה על רקע חשיבותו הכלכלית הרבה של האזור. גרמניה נחשבה ב-2012 ליעד השלישי בגודלו עבור ייצוא הסחורות הישראלי לאיחוד האירופי, שהסתכם, ללא יהלומים, ב-1.6 מיליארד דולר.

סמנכ"ל סחר חוץ וראש מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה אוהד כהן: "דרומה של גרמניה, ובמיוחד מדינת בוואריה, מהווים את אחד ממרכזי הטכנולוגיה החשובים בעולם. קידום קשרי הסחר והכלכלה עם אזור ייחודי זה סייע לתעשייה הישראלית, ובמיוחד בתחומי ההיטק, לשתף פעולה עם תאגידים גרמנים ורב-לאומיים מהאזור. העובדה שישראל נחשבת למובילה עולמית בהשקעה ממשלתית במו"פ אזרחי (4.4% מהתמ"ג) וממשלת בוואריה משקיעה אף היא 3% מהתמ"ג, הנחשב לאחד הגבוהים באירופה, מעידים על החשיבות הגבוהה ששני הצדדים מייחסים לפעילות מו"פ, ותהווה בסיס מוצק לקידום קשרי הסחר בין התעשייה הישראלית לתאגידים בגרמניה".

איש-שלום: "בוואריה נחשבת לאחד ממרכזי ההיטק החשובים בגרמניה ולמעשה ברחבי העולם, הודות להיותה מוקד משיכה לחברות ענק הפועלות בתחומה, במגוון תחומים כגון מאלקטרוניקה ותוכנה, ניו-מדיה ותקשורת ורכב ואיכות הסביבה".

יצוין שמדינת בוואריה נחשבת לכלכלה השנייה בגודלה בקרב 16 המדינות הפדראליות של גרמניה. היקף התמ"ג בה עומד על כ-450 מיליארד יורו (כששית מהתמ"ג הגרמני הכולל), כשהתמ"ג לנפש עומד על למעלה מ-35 אלף יורו.

ב-2012 הסתכם סך ייצוא הסחורות מישראל לגרמניה בכ-1.6 מיליארד דולר (ללא יהלומים), מתוכו כ-325 מיליון למדינת בוואריה (כ-20% מסך היצוא הישראלי לגרמניה). ייבוא הסחורות מגרמניה לישראל בשנה שעברה עמד על 4.6 מיליארד דולר, מתוכם כ-585 מיליון דולר מבוואריה (כ-12% מסך היבוא).