משלחת בכירה של אנשי עסקים מאסיה מבקרת בישראל

בראש המשלחת עומד רוני צ׳אן, מיזמי הנדל״ן המובילים בסין, והיא כוללת אנשי עסקים בכירים מיפן, טייוואן, הודו, מיאנמר ומונגוליה. השר אלי כהן: בטוחים שנראה את פירות ביקור זה בחודשים הקרובים


12:28 ,08.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

ממשרד הכלכלה נמסר כי כמדי שנה בשש שנים האחרונות מוביל איש העסקים רוני צ׳אן, הנחשב לידיד ישראל, משלחת המורכבת מאנשי עסקים בכירים, במטרה להציג בפניהם את סוד ההצלחה של תעשיית ההייטק והחדשנות הישראלית. מלבד סין, השנה לראשונה מורכבת המשלחת מאנשי עסקים מרחבי אסיה ביניהם: מיליארדרים המנהלים תאגידים גדולים בתחומי נדל״ן, פיננסים (בנקאות, ביטוח, השקעות), תשתיות, בריאות וטלקום. כגון: מר Ming-Chung Tsai– יו״ר הקבוצה הפיננסית השנייה בגודלה בטייוואן, מר Aloke Lohia– מנכ״ל הקבוצה היצרנית הגדולה בעולם של PET (פוליאסטר לבקבוקי פלסטיק וטקסטיל) ומר Serge Pun– איש העסקים ממיאנמר העומד בראש קבוצת YOMA

 

לדברי רוני צ׳אן, כתוצאה מהמשלחות הקודמות, לפחות שלושה אנשי עסקים חזרו לישראל בעקבות ביקורם והשקיעו עד כה כ-450 מיליון דולר בחברות ישראליות באופן ישיר או עקיף. 

 

במסגרת הביקור אירח שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, את חברי המשלחת לפורום עסקי משותף והציג בפניהם את החדשנות הישראלית ואת הנסיבות השונות שהובילו להפיכתה של ישראל ל״אומת חדשנות״. השר הדגיש בפני חברי המשלחת את היתרונות של עשיית עסקים עם ישראל ועודד את חברי המשלחת לבחון את ההזדמנויות השונות להשקעה בטכנולוגיה ישראלית.  

 

שר הכלכלה והתעשייה כהן מסר: ״ביקור משלחת זו מגיע בהמשך לביקורים קודמים בתקופה האחרונה, ביניהם ג׳ק מא מייסד אליבאבא ויו״ר חברת מיצובישי. אנו רואים זרם בלתי פוסק של משלחות ואנשי עסקים מכל רחבי העולם שמגיעים לישראל ללמוד על החדשנות הישראלית. ביקור משלחת זו תורם למיצוב עוצמתה הכלכלית והטכנולוגית של מדינת ישראל בקרב אנשי עסקים מובילים במדינות שונות באסיה, ומעודד את חברי המשלחת לעשיית עסקים עם ישראל. אנו בטוחים שנראה את פירות ביקור זה בחודשים הקרובים״.