תחזית הצמיחה המעודכנת במשק ל-2012 תעמוד על 4%

ד"ר יובל שטייניץ: "משרד האוצר עוקב מקרוב אחר ההתפתחויות בשוקי העולם " ;ההערכות הן כי חוסר היציבות בשוקי ההון יביאו לירידה בייצוא והגרעון צפוי להיות גבוה בכ- 0.6% תוצר ולעמוד על 2.6%


00:00 ,31.10.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

 שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, הציג היום לוועדת כספים את התחזית הכלכלית המעודכנת לשנת 2012, כחלק ממחויבויות התקציב הדו שנתי.

תחזית הצמיחה המעודכנת לשנת 2012, צפויה לעמוד על 4%. למרות אי הוודאות בכלכלה הגלובלית, המשפיעה על המשק הישראלי, משרד האוצר צופה כי תחזית הצמיחה תעמוד על 4%, בין היתר, הודות לשמירה על המדיניות הפיסיקאלית האחראית, בה נוקט משרד האוצר.

חוסר היציבות בשוקי ההון בעולם משפיע באופן ישיר על המשק הישראלי. השפעה זו עלולה לבוא לידי ביטוי בירידה בייצוא, בשל האטה בכלכלות ארה"ב, גוש האירו ובסחר העולמי. בנוסף, נוכח השינויים בתמהיל הצמיחה, הקשורים בהתפתחויות בכלכלה העולמית, התחזית לגביה ממסים צפויה להיות נמוכה בכ – 5 מיליארד שקל, ביחס לתחזית שעל בסיסה נבנה תקציב 2012. לפיכך, הגרעון צפוי להיות גבוה בכ- 0.6% תוצר ולעמוד על 2.6%.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, אמר כי "משרד האוצר עוקב מקרוב אחר ההתפתחויות בשוקי העולם, בכדי לאתר מבעוד מועד את ההשלכות על המשק הישראלי ולבחון את הדרכים להתמודד איתן."