11 חברות ישראליות יציגו בתערוכת המים הגדולה בעולם במינכן

נציגי החברות ייפגשו עם חברות ענק מקומיות. הפעילות מאורגנת על ידי הנספחויות המסחריות של משרד התמ"ת בגרמניה ביחד עם מכון היצוא


00:00 ,07.05.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

היום (ב') תיפתח במינכן תערוכת המים המקצועית החשובה בעולם IFAT, בהשתתפות 11 חברות ישראליות.

תשע מתוך החברות הישראליות ייקחו חלק בתערוכה במסגרת ביתן לאומי, שאורגן על ידי הנספחויות המסחריות של משרד התמ"ת במינכן ובברלין, בשיתוף פעולה עם מכון היצוא הישראלי ו-ISRAEL NEWTECH.

ציר הכלכלי לדרום גרמניה ואוסטריה של משרד התמ"ת מרדכי איש-שלום: "מדובר במפגש שנתי יוקרתי, המשמש כאבן שואבת לכל מי שיש לו יד ורגל בענף, כולל חברות בינלאומיות מובילות הנחשפות למוצרים, יישומים וטכנולוגיות חדשות בתחום איכות הסביבה, מיחזור, טיפול במים, שפכים ופסולת.

"הנספחויות במינכן ובברלין, יחד עם יועץ/מומחה מקומי שגויס במיוחד, התמקדו בפעילות שיווקית נמרצת, שהניבה עד כה 60 פגישות אישיות עם כ-25 חברות כגון סימנס, על פי דרישות ספציפיות של החברות הישראליות. מניסיון העבר, יתווספו בזמן התערוכה כ-15-20 פגישות נוספותעם חברות גרמניות, שאינן מתוכננות מראש".

מנהל תחום צפון ומערב אירופה במנהל סחר חוץ במשרד התמ"ת נתן צרור: "פעילות הסחר בין ישראל לגרמניה, שהסתכמה ב-2011 בכ-6.4 מיליארד דולר, מתוכם כ-1.9 מיליארד דולר יצוא ישראלי, הובילה להחלטת מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת לפתוח בתחילת השנה נציגות שנייה בגרמניה, במינכן. מחוז בוואריה לבדו מייצר כששית מהתמ"ג הגרמני. היצוא הישראלי לבוואריה ב-2011 ביותר מ-300 מיליון דולר והיבוא ממנה היה קרוב ל-550 מיליון דולר".