בהרכב מגובש: קבוצת תואם מרימה כוסית לקראת השנה החדשה

לאחר מהלך אסטרטגי שכלל את רכישת חברת השילוח KLI ואת רכישת חברת עמילות המכס רפאל כץ, הרימו עובדי קבוצת תואם כוסית לשנה החדשה, כולל חשיפת המטרות לעתיד


11:56 ,08.09.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

לראשונה בהרכבה החדש כקבוצת תואם נאספו עשרות העובדים והנהלת הקבוצה לטקס קצר של הרמת כוסית לקראת השנה החדשה.

 

המפגש היווה הזדמנות טובה לחלק מהעובדים להכיר את הקולגות שלהם, ובמקביל להיחשף למטרות הקבוצה בשנה הקרובה.

 

יצוין כי קבוצת תואם עברה בשנה שחלפה תהליך ארוך ומורכב של רכישות ומיזוגים, שהביאו למיצובה כיום כקבוצה המעניקה מגוון שירותים לתעשייה הקיבוצית. בימים אלה ממשיכה הקבוצה בתהליך להרחבתה גם לכלל התעשייה בישראל.

 

ראשית, רכשה תואם בחודש מרץ 2014 את חברת השילוח KLI, שייצגה בישראל בלעדית את ענקית הלוגיסטיקה הסינית Kerry Logistics, מתוך מטרה להתאים את עצמה לשינויים שחלו בדרך הפעולה של המפעלים הקיבוציים באמצעות העמקת הפעילות בשילוח ובעמילות המכס.

 

בשלב השני רכשה הקבוצה בינואר 2015, באמצעות חברת הבת TLI, את חברת עמילות המכס רפאל כץ, מתוך מטרה לפעול למימוש התוכנית האסטרטגית של תואם, להעמיק את הפעילות בשוק השילוח ועמילות המכס מצד אחד ולהעמיד מערך שירותים ייחודיים למימון שרשרת אספקה עבור הלקוחות.

 

ראשון הדוברים בהרמת הכוסית לקראת השנה החדשה היה יו״ר קבוצת תואם אבשלום (אבשל) הרן, המכהן גם כמנכ״ל משקי הקיבוצים. ״אחד הדברים היפים שקורים בעבודה מאוד קשה הוא לקחת שלוש חברות נפרדות ולבנות מארג חברתי שעובד יחד, שאכפת לו ושמשקיע", אמר, "כמי שמתבונן יותר מהצד, אני חייב לציין שנעשית כאן עבודה מדהימה, גם מהבחינה האנושית והחברתית ולא רק המקצועית. בסופו של יום, המפגש הזה הוא מפגש לשנה חדשה וטובה ולמארג חברתי חדש ולעשייה״.

 

לדבריו הצטרף מנכ״ל קבוצת תואם רן רונן, שהדגיש את המהלך המורכב של הקבוצה, שהוא למעשה תלכיד של שלוש החברות: תואם, TLI ו- TFC. רונן ציין כי הקבוצה מצויה בתהליכים מורכבים של הטעמת המיתוג החדש, של שינוי בתמהיל הלקוחות, עם צירופם של לקוחות חדשים שלא מהתעשייה הקיבוצית, וכן בתהליך עמוק ומורכב של שדרוג מערכי התקשורת והמיחשוב של הקבוצה: ״זה אתגר לא פשוט עבור חברות שעובדות בצורה מבוזרת״, ציין.

 

רונן חשף את מטרות הקבוצה לשנה הקרובה: ״אנו עובדים כמעט שנה על תוכנית מיוחדת, שמטרתה להציע את שירותי תואם למגזר הלא קיבוצי. לתואם יש שירות ייחודי והוא היכולת שלנו לתת שירותי רכש ומימון לחומרי גלם עבור התעשייה הבינונית (עד 100 מיליון שקל מחזור). למפעלים כאלה אנו יוצרים הרבה מאוד ערך מוסף״.

 

מנכ״לית TLI מירב יצחקי : ״מיזוגים ורכישות לעיתים מצליחים ולעיתים לא. אצלנו עובדתית התמהיל הצליח. לראשונה מזה 8 שנים, לחברה סניפים בכל נמלי ישראל. רכישת רפאל כץ הביאה להפיכתנו מחברה קטנה, בת 27 עובדים, לחברה בינונית/גדולה עם כ-100 עובדים. המטרה שלנו בשנה הבאה היא להביא לחיזוק והגדלת מגוון השירותים שיתנו ערך ללקוחותינו במגזר העסקי ולהביא להגדלת פעילות התעשייה הישראלית דרך האסטרטגיה של תואם באמצעות מתן מימון לסחורה ופתרונות לוגיסטיים״.