הספד לאברהם לבנת בכנס PORT2PORT 2017

צמרת הספנות והלוגיסטיקה נפרדה בצער מאברהם לבנת ״בונדי״ עם לכתו בגיל 93


14:40 ,15.06.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

ועידת PORT2PORT 2017, נפתחה אתמול (ד׳) בפרידה מאברהם לבנת (״בונדי״), אשר הלך לעולמו ערב הארוע. גיא זהר, מנחה הועידה הזכיר בדבריו את בונדי, שנמלט במהלך מלחמת העולם השנייה לישראל, הצטרף לאצ"ל ותוך מספר שנים כבר היה אחת מהדמויות הבולטות במדינת ישראל הצעירה שסלל ובנה כבישים בצפון ובדרום.

 

 

זוהר סיפר כי בונדי נולד בשנת 1924 בצ'כוסלובקיה, ובמלחמת העולם השנייה גורשה משפחתו למחנה ההשמדה באשוויץ. הוא הצליח להימלט, ובשנת 1944 עלה לישראל הודות למסמכים מזויפים שקיבל מחסיד אומות העולם ראול ולנברג. בשנת 1947 הוא רכש משאית והחל לסלול כבישים בארץ ישראל, בשנת 1952 כבר היו לו ארבע משאיות, בולדוזר ומחפר והוא סלל את הכביש בין ת"א לנתניה. החברה שלו גדלה והתפתחה ובשנת 1955 הוא הקים את חברת תעבורה. בשנת 1996 חברת תעבורה נכנסה לשותפות עם קבוצת ממן. אברהם לבנת היה בן 93 היה במותו. "איש משכמו ומעלה שכולם, בצורה כזו או אחרת, נתקלו בו או בפועלו״.

 

סיגל מנהיים קצוביץ׳, מנכ״לית DSV ישראל, ניהלה בעבר את אחת החברות תחת קבוצת תעבורה - חברת לאופר GHI. מנהיים, אשר הכירה באופן אישי את בונדי, הביעה את צערה הכבד על לכתו. ״זו אכן אבידה גדולה״.

 

מנדי זלצמן מנכ״ל חברת נמל חיפה, כיהן בעברו כמנכ״ל נמל אילת ובמסגרת תפקידו הוא נחשף לנדיבותו וריגשותו של בונדי לנזקקים ולשכונות מצוקה. בונדי, הוא סיפר, במסגרת ביקורו בנמל אילת, נחשף לנוער בשכונת מצוקה באילת ובעקבות כך הניח תרומה נדיבה שסייעה להקמת מסגרת ציבורית קהילתית. ״זה היה בונדי״, אמר, ״אכן איש יקר שאיננו איתנו כבר״