יוניטרוניקס: הסכם בשווי 50 מיליון שקל להקמת חניון אוטומטי בניו יורק

החניון האוטונומי החדש כולל תכנון חדשני המספק למשתמשים נוחות וזמן רב להוצאה והכנסת כבודה מתא המטען ללא פגיעה בתפוקת המערכת. החברה מקימה בימים אלו שמונה חניונים אוטונומיים נוספים בצפון אמריקה


10:01 ,13.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת יוניטרוניקס, מובילה עולמית בשוק מוצרי האוטומציה, המחסנים האוטומטיים והחניונים האוטונומיים, הנמצאת בשליטת קרן פימי, הודיעה היום כי החברה הנכדה יוניטרוניקס סיסטמס אינק, חתמה על הסכם להקמת חניון אוטונומי בפרברי העיר ניו יורק, ארה״ב. סך התמורה הצפויה לחברה עבור הפרויקט מסתכמת בכ-13.5 מיליון דולר (כ-50 מיליון שקל) והוא מתוכנן להסתיים במהלך שנת 2020.  

 

חיים שני, מנכ״ל יוניטרוניקס: ״אנו גאים לדווח על חוזה נוסף להקמת חניון אוטונומי בצפון אמריקה. עד כה הושלמו ונמסרו ללקוחות החברה 7 חניונים אוטונומיים בצפון אמריקה ו-9 נוספים נמצאים בשלבי ביצוע שונים. ההסכמים עליהם חתמנו במחצית השנה שחלפה, להקמת חניונים אוטונומיים ומחסנים אוטומטיים, בהיקף מצטבר של קרוב ל-190 מיליון שקל, מעידים על הביקוש הגובר למערכות הרובוטיות המתקדמות שלנו ועל ההכרה של יזמים ומפעילי חניונים ומחסנים ביתרון התחרותי של הטכנולוגיה של החברה ואיכות מוצריה. מערכות החנייה האוטונומית של יוניטרוניקס משמשות מדי יום אלפי רכבים ונחשבות למובילות בשוק העולמי באמינות ובתפוקה. החניונים האוטונומיים של החברה נחשבים לפורצי דרך בנוחות השימוש למשתמש ומקנים יתרונות משמעותיים ליזם הפרויקט״.

 

יצוין כי על מנת לאפשר למגזר הפתרונות האוטומטיים ולמגזר המוצרים להמשיך ולצמוח באופן מיטבי, ולאור השוני המהותי הן באופי הפעילות של כל מגזר והן בבשלות התפעולית-ארגונית שלו, החברה הודיעה לפני מספר חודשים על החלטה עקרונית של דירקטוריון החברה לבחון פיצול פעילויות החנייה והמערכות הלוגיסטיות האוטומטיות לחברה נפרדת בשם יוטרון. נכון להיום אין לחברה ודאות באשר לאופן ביצוע הפיצול, מועדו, תנאיו, ואף אין כלל וודאות כי הפיצול האמור יצא אל הפועל.          

 

פתרון החנייה האוטונומית של יוניטרוניקס מאפשר ליזמי נדל״ן ואדריכלים להציע לנהגים - דיירי הבניין ומשתמשים מזדמנים - חוויית חנייה ייחודית. הפתרון האוטונומי הופך את חוויית החניה לשירות VIP אקסקלוסיבי  (valet parking) ומהווה אלמנט יוקרתי מבדל בשוק התחרותי של מגדלי המשרדים והמגורים, ובעתיד אף צפוי להשתלב עם טכנולוגיית הרכבים האוטונומיים.

 

לחניון האוטונומי של יוניטרוניקס יתרונות רבים נוספים וביניהם: עלות כוללת נמוכה יותר; חסכון בנדל״ן יקר; ידידותיות לסביבה: צריכה נמוכה של חשמל, צמצום פליטת מזהמים, פעולה שקטה, והקטנת הצורך בחפירה מתחת לקו מי התהום; עלויות תחזוקה נמוכות; שימור העיצוב החיצוני של המבנה וכן נוחות ונגישות משופרת לבעלי צרכים מיוחדים. חניון אוטונומי אף מציע ביטחון אישי וביטחון רכוש מוגברים בהיותו מתוכנן להקשות על פגיעה בבעל הרכב או לגנוב את הרכב בחניון מסוג זה, ובכך יכול להוזיל את דמי הביטוח ליזמים.