כנס המפתחים הראשון של אמזון בחודש הבא בישראל

הישג למשרד הכלכלה ומכון היצוא: ענקית המסחר הקמעוני היא אחת מהחברות הגדולות בעולם שעדיין אין לה מעורבות קבועה עם ישראל


12:50 ,12.05.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

מכון היצוא הישראלי, בשיתוף הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בסן פרנסיסקו, יערכו בחודש הבא את כנס המפתחים הראשון של ענקית המסחר הקמעונאית אמזון בישראל.

 

בכנס יתארחו נציגים בכירים בחטיבת האפליקציות מטעם אמזון, שיגיעו להיפגש ולהכיר את התעשייה המשגשגת של מפתחי האפליקציות הישראלים, סך הכל כ-150 מהם ישתתפו בכנס.

 

מטרת המהלך היא לעזור למפתחים להרחיב את ערוצי ההפצה והשיווק שלהם לכ-237 מיליון משתמשי אמזון בעולם בפלטפורמות השונות: חנות האפליקציות Amazon App-store, שירותי התוכן ב- Amazon Kindle ו-Amazon TV.

 

נציגי אמזון יפגשו עם המדען הראשי במשרד הכלכלה אבי חסון ויבקרו בחממות טכנולוגיות מובילות של המדען הראשי ובקרנות הון סיכון.

 

בתערוכת MWC בברצלונה, שנערכה בחודש פברואר, ביקרו נציגי אמזון בביתן הלאומי הישראלי, המשותף למכון היצוא ומינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, ונפגשו עם כ-30 חברות ישראליות. כתוצאה מהמפגשים נכנסו שתי חברות ישראליות לפיילוט בחטיבת האפליקציות של אמזון.

 

שר הכלכלה נפתלי בנט: "אמזון מצטרפת למאות חברות ותאגידים בינלאומיים שזיהו את הפוטנציאל האדיר הטמון בחדשנות הישראלית. החלטת אמזון להרחיב את פעילותה בישראל מהווה הבעת אמון בכלכלת ישראל וההון האנושי המרכיב אותה".

 

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה: "בכירי אמזון עושים דרכם לישראל על רקע שני סיפורי הצלחה ישראליים, שהינם תוצאה ישירה של פעילות צוותי העבודה של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה ומכון היצוא במסגרת ועידת הסלולר בברצלונה".

 

מנכ"ל מכון היצוא עופר זקס: "בשנים האחרונות ניתן לראות בבירור כיצד תעשיית מפתחי האפליקציות בישראל מתבגרת ומתמקדת. חברות רבות מבינות כיום שדרך שחקניות גדולות כגון אמזון, הן מסוגלות להגיע לחשיפה רבה יותר מאשר בכוחות עצמן. כך אנו עדים לסיפורי הצלחה רבים של חברות ישראליות, אשר מוכיחות את עצמן מול חברות בולטות בשוק, בעסקאות בינלאומיות בעזרת מכון היצוא".

 

הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בחוף המערבי של ארצות הברית גילי עובדיה: "מדובר במשלחת חשובה ומיוחדת, שכן בפעם הראשונה חברת אמזון מגיעה בנוכחות ובהיקף כה מרשים, על מנת לפגוש את חברות האפליקציות הישראליות. אמזון היא אחת מהחברות הגדולות בעולם שעדיין אין לה מעורבות קבועה עם ישראל, ומכאן ההישג הגדול של משלחת זו. תמהיל נציגי החברה הבכירים אשר צפויים להגיע מעיד על רצינות כוונותיה של החברה".