אוריין ערכה מפגש כלכלי ללקוחותיה

מנכ"ל MSC ישראל עדני סימקין סקר את ענף הספנות; פרשני ערוץ 10 מתן חודורוב וצבי יחזקאלי הרחיבו על השפעת העיתונות הכלכלי על השיח במשק ועל איום המדינה האסלאמית, בהתאמה


13:17 ,25.02.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

בכירי המשק, מנכ"לים, מנהלים מענף התעופה והספנות התייצבו השבוע למפגש בוקר כלכלי שערכה חברת השילוח הבינלאומי וההפצה הפנים-ארצית אוריין ללקוחותיה ביפו.

 

מזג האוויר החורפי לא הרתיע את הקהל עסקי, שמילא במהירות את המתחם והשקיף על הים הסוער מבין חלונות המסעדה.

 

לאחר ארוחת בוקר מפנקת, הרצה בפני הנוכחים מנכ"ל MSC ישראל עדני סימקין, חברת הספנות השנייה בגודלה בעולם, שסקר את הענף הנמצא בתקופה מאתגרת במיוחד. אמר סימקין: "לפני משבר 2008 בנו הרבה מאוד אניות והסחר היום לא ממלא את הציפייה שהיתה בשוק. אנו רואים ענף שנמצא בשפל, המביא לתחרות עזה ופראית, לרבות ירידת מחירים תלולה. חברות הספנות מוותרות אפילו על דמי הובלה וחיות ממוצרים אחרים. להערכתי, אם המגמה לא תשתנה, בהחלט יתכן שחברות מסויימות תחדלנה מלהתקיים.

 

לעומת זאת, מצא סימקין גם כמה נקודות אור: "מחירי הדלקים ירדו, סוג של אוויר לנשימה שבהחלט מסייע. להבדיל מחברות תעופה כאלה ואחרות, אצלנו הלקוחות גם מרגישים את זה. אלמנט נוסף חיובי הוא בכך שבשל חוסר הרווחיות מהשיפינג, חברות רבות פיתחו מסלולי רווח חדשים, כגון הובלה יבשתית ופעילויות אחרות".

        

בהמשך קיבלו המוזמנים סקירה מהעורך הכלכלי של חדשות ערוץ 10 מתן חודורוב, תחת הנושא כשתקשורת פוגשת אנשי עסקים והשפעת העיתונות הכלכלית על השיח במשק.

 

הפרשן לענייני ערבים של ערוץ 10 צבי יחזקאלי דיבר אודות איום המדינה האסלאמית (דאעש) והמצב "בשכונה", לדבריו, כשהכוונה היתה למזרח התיכון. שני המרצים זכו למטר שאלות ותגובות מן הקהל המסוקרן.