ההסתדרות תכריז על סכסוך עבודה של עובדי הדואר

לטענת יו"ר ההסתדרות ההכרזה במחאה על כוונת האוצר לפטר 2,000 עובדים במקום בו נדרשת תוכנית הבראה עמוקה


12:32 ,02.09.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

במהלך נאומו בוועידה הכלכלית הלאומית 2014 של כלכליסט, ניסנקורן מתח ביקורת חריפה על תפקידה של המדינה בהרחבת תופעת עובדי הקבלן וציין כי "העמקת פערים חברתיים היא הבעיה הכלכלית המרכזית של מדינת ישראל" ***

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע היום (ג') במהלך נאומו בוועידה הכלכלית הלאומית 2014 של כלכליסט, כי בכוונתו להכריז על סכסוך עבודה בכל שירות המדינה למען עובדי דואר ישראל.

 

זמן קצר לפני נאומו ל ניסנקורן הפגינו עובדי דואר ישראל מול מלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, במחאה על כוונת האוצר לפטר כ-2,000 עובדים.

 

ניסנקורן אמר בנאומו: "דואר ישראל חייב לעבור הבראה עמוקה ואני, יחד עם ועד העובדים, הראשונים לומר את זה. זה ענף במשבר ולמשבר הזה יש מגוון סיבות, ביניהן התעלמות רבת שנים של משרד התקשורת ומשרד האוצר ממה שקורה בתחום.

 

"הסכמנו במשא ומתן לוויתורים כבדים ולשורה ארוכה של הסכמות בכדי להבריא את הדואר. הוויכוח כעת הוא אותו ויכוח ציני על גב העובדים השקופים. בנוסף לקיצוץ, רוצים סתם כך לזרוק עוד אלף עובדים, אלף משפחות, רק כדי לקלוט במקומם עובדים ארעיים, או עובדי קבלן. זאת כל המחלוקת. זה משקף את בעיית העומק של החברה הישראלית. אם נותנים לזה יד, זה לתת יד לתופעת עובדי הקבלן, להרחבת העוני  ולמדיניות של הרחבת פערים חברתיים בישראל".

 

ניסנקורן ציין כי ההסתדרות לא תמנע שום דיון מעמיק ברפורמה מבנית במשק, "כולל במשק החשמל ובנמלים. אנחנו לא בורחים מהדיונים, אבל דיונים צריך לקיים באומץ, תוך שמירה על איזונים נכונים. אפשר להגיע לרפורמה מוסכמת במשק החשמל וגם בנמלים – רפורמה שתהיה טובה גם למשק וגם לצרכנים - אבל צריך לעשות את זה בדיונים מעמיקים ולא בשליפות".