הטבות ליבואנים בעקבות שינויים בצו הגנת הצרכן לסימון טובין

עם החלת הצו החדש חלה חובה להציג פרטים על מוצרי ביגוד במעמד המכירה בלבד, קרי, אין צורך לחברת את התווית בעברית עוד טרם החל הליך השילוח לארץ


13:22 ,08.07.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות שינויים בצו הגנת הצרכן לסימון טובין שפורסמו ב-26 ביוני 2018 חלו הטבות משמעותיות לטובת היבואנים. 

 

ההטבה המשמעותית נעשתה עם ביטולו של סעיף סימון טובין משנת 1983 אשר גרם לטענת היבואנים לתוספת עלויות אשר לא חלו על מוצרים ביבוא אישי.

 

כעת, בוטל הצו אשר חייב יבואנים להצמיד למוצרי ביגוד הלבשה עליונה תווית בעברית  המחוברת דרך קבע לבגד, וכוללת מידע רב. המידע בתווית היה חייב להופיע בעברית והמוצר לא יכול היה להתחיל את תהליך השילוח אם התווית לא הייתה צמודה אליו.

 

כעת, עם החלת הצו החדש חלה חובה להציג פרטים על מוצרי ביגוד במעמד המכירה בלבד, קרי, אין צורך לחברת את התווית בעברית עוד טרם החל הליך השילוח לארץ. בנוסף, אין צורך לחבר את התווית דרך קבע וניתן לעשות זאת בדרכים נוחות וקלות יותר שגם מהון חיסכון כספי עבור היבואן. הפרטים היחידים שצריכים להיות מצוינים על גבי הבגד הם הוראות כביסה וגיהוץ, וגם זאת באמצעות סימנים בינלאומיים. 

 

המשמעות הראשונית היא אין צורך לתפור תוויות בעברית על הבגדים המיובאים בארץ היבוא, ולחילופין, אין צורך להפקיד ערבויות לפני תפירת התוויות במחסנים הלוגיסטיים במכס. המשמעות הנוספת היא חיסכון והתייעלות בעבודת היבואן.