חברת געש הוסמכה כגורם כלכלי מאושר

החברה צופה כי כבר ברבעון השני של השנה הנוכחית, יחול גידול משמעותי ביותר של השילוחים הללו בשוק המקומי. חברת געש: ״הסמכה נדרשת וחשובה בתחום הסחר הבינלאומי״


09:59 ,14.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת געש אושרה והוסמכה לאחרונה על ידי המכס כגורם כלכלי מאושר במעמד עמיר קרון וקרן נאקש, נציגי מכס בתחום ״גורם כלכלי מאושר״, ומר אבירם אברמוביץ׳, ממונה בכיר תש״ר בהנהלת המכס. 

 

מהחברה נמסר כי היא צופה כי כבר ברבעון השני של השנה הנוכחית, יחול גידול משמעותי ביותר של השילוחים הללו בשוק המקומי. עוד נמסר מהחברה כי הסמכה זו נדרשת וחשובה בתחום הסחר הבינלאומי והיא מקנה הקלות בתהליך הסחר הבינלאומי.

 

חברת געש הוקמה בשנת 2002 על ידי דליה ורונן סימג׳י מוותיקי ענף השילוח בישראל, שניהם בעלי ניסיון רב בעולם הלוגיסטיקה כבר משנת 1987. החברה מספקת פתרונות לוגיסטיים בתחום שרשרת האספקה בעולם הלוגיסטיקה ומתמחה בניהול שרשרת האספקה לרבות בתחום הסחר האלקטרוני.

 

חברת געש, אשר נחשבת לאחת מהחברות הבולטות בתחום עמילות המכס בישראל, מסרה כי היא חתומה על הסכמים מול חברות ותאגידי שילוח בינלאומיים אשר מאפשרים לה ״להציע איחוד מטענים הן בים והן באוויר ליעדים אטרקטיביים במחירים ללא תחרות״. 

 

תכנית ״גורם כלכלי מאושר״ AEO - Authorized Economic Operator)) מתייחסת לגורם עסקי אשר נבדק על ידי מינהל המכס ואושר, יחד עם שרשרת הסחר שלו, כי הם עומדים בקריטריונים אשר נקבעו להשתתפות בתכנית. מטרותיה העיקריות של התוכנית הן אבטחת שרשרת הסחר הבינלאומית, קביעת סטנדרטים אחידים לאבטחת שרשרת הסחר ומתן הקלות ברמה הגלובלית. לאחר ההסמכה מעניק המכס הקלות לגורם העסקי בתהליך הסחר הבינלאומי.