חברת Agility בשת״פ עם מארסק ו-IBM לשימוש בבלוקצ׳׳ין

חברת השילוח הבינלאומית Agility הפכה לחברת השילוח הראשונה שתשתף פעולה עם תכנית הבלוקצ׳יין שיזמו חברות מארסק ו-IBM לטובת ניהול ומעקב אחר משלוחי מכולות


09:43 ,08.02.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

במסגרת שיתוף הפעולה בין החברה, חברת Agility הסכימה לזהות אירועים הקשורים עם משלוחים יחידים ולחלוק ולקבל מידע אודותיהם דרך ספר חשבונות משותף בטכנולוגיית בלוקצ׳יין אשר פותחה על ידי מארסק ו-IBM.

 

איסה אל סאלח, מנכ״ל חברת Agility, ציין כי ״טכנולוגיית בלוקצ׳יין הולכת לייעל את תחום השילוח ולהפוך אותו לזול יותר, בטוח יותר ואמין יותר. חברות כמו אג׳ילטי, אשר מאמצות את הטכנולוגיה בשלבים הראשונים שלה, תוכלנה לסייע למארסק ול-IBM בהבנת הצרכים של המשלחים ולפתח סטנדרטים שיהפכו את הסחר ליעיל יותר״. אל סאלח הוסיף כי ״אנחנו נוכל לעזור ללקוחות להבין כיצד להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ׳יין כדי לשפר את נראות המשלוח שלהם, להפסיק טיפול בניירת, להפחית את מספר השגיאות ולקצר את זמני השינוע והשחרור ממכס״.

 

בהודעה שפרסמה חברת Agility נמסר כי מסמכים וטיפול מינהלי מוערך כחמישית מעלות שנתית של 1.8 טריליון דולר על שינוע סחורות בין מדינות. בנוסף ליכולת להראות את המיקום של המכולות שנמצאות בתנועה, טכנולוגיית בלוקצ׳יין יכולה להראות במקביל את סטטוס הניירת של הלקוחות, שטרי המטען ומסמכים נוספים. לטכנולוגיה יש את הפוטנציאל לשנות את זרימת העבודה, לקצץ בהוצאות עיבוד מסמכים ולחזק את הנראות באמצעות אינטגרציה של הליכי הספנות והשותפים לה.

 

עוד נמסר מהחברה כי לקוחות ורשויות גבול יכולות להשתמש בטכנולוגיה על מנת לשפר את המידע הקיים לטובת ניתוח נתוני סיכון, דבר שיוביל להגברת הבטיחות והביטחון כמו גם יעילות טובה יותר בתהליך שחרור הסחורות.

 

״עבור חברת Agility חשוב לנו להיות מעורבים בטכנולוגיית הבלוקצ׳יין בתחילת הדרך ולעבוד עם חברות שחושבות קדימה כמו מארסק ו-IBM״, ציין מנכ״ל החברה. ״ביחד, יש לנו הרבה מה ללמוד ולחלוק על מנת להביא את היתרונות של הטכנולוגיה הזאת למשלחים ולצרכנים במהירות האפשרית״.