יום עיון בנושא שער עולמי וגורם כלכלי מאושר בעמית

מנכ"ל עמית אמיר שני קרא, לאור חשיבות התוכניות לייעול שרשרת האספקה, לכלל החברות להשתתף בהן וליישם את האמצעים הנדרשים לטמעתן


10:39 ,22.01.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול (ג') קיימה קבוצת עמית יום עיון מקצועי בנושא מערכת שער עולמי וגורם כלכלי מאושר (AEO).

 

תוכנית AEO מנוהלת על ידי המכס ומקנה לחברות המשתתפות בה הקלות בסחר שבין ישראל ומדינות נוספות, עימן תחתום ישראל בעתיד על הסכמים להכרה הדדית.

 

מעמית נמסר כי עסקים שיאושרו במסגרת תוכנית ה-AEO ויישמו אמצעי אבטחה כנדרש בה, ייהנו מיעילות רבה יותר בניהול שרשרת האספקה שלהם, יפחיתו את הסיכוי לגניבות, ועל פי מחקרים שנעשו בעולם אף יגדילו את רווחיהם.

 

עוד נמסר, שמערכת השער העולמי תסייע בשיפור רמת השירות לכל לקוחות סחר החוץ ובהתאמת לסטנדרטים, נורמות והסכמים להם שותפה מדינת ישראל, מתוקף חברותה בארגוני הסחר הבינלאומיים. המערכת תאפשר מתן זרימה מהירה של סחורות לארץ וממנה, תוך שיפור רמת האכיפה, שיפור השירות והוזלת ניהול סחר חוץ .

 

את יום העיון פתח מנכ"ל עמית אמיר שני, שסיפר שקבוצת עמית דוגלת בפיתוח מקצועי של לקוחותיה בפרט ושל השוק באופן כללי, על מנת לאפשר לתהליכים השונים בענף להשתפר ולהתייעל. הוא הוסיף, כי לתוכנית חשיבות עליונה בייעול שרשרת האספקה וקרא לכלל החברות להשתתף וליישם את האמצעים הנדרשים לצורך הטמעתה.

 

לאחריו הועברו שתי הרצאות מקצועיות – של מנהל תחום הגורם הכלכלי המאושר עמיר קרון ושל מנהל תחום בכיר (תש"ר), בנושא שער עולמי אבירם אברמוביץ'.

 

לסיכום היום קיימה עמית פורום שאלות ותשובות לכלל אורחי הכנס בהשתתפות נציגי המכס.

 

יום העיון  נערך בבניין עמית בהשתתפות כ-100 איש.