משבר הקורונה: רובוט ניקיון גויס למחלקת קורונה בבית חולים השרון

הרובוטים של אינוקס רובוטיקס מסייעים לצוותים התומכים במחלקות הקורונה במשימות הניקיון. הרובוטים נשלטים מרחוק ויוצאים למשימות הניקיון וכך מונעים חשיפה ממושכת לכוח העזר במחלקות הקורונה


11:47 ,23.03.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

מאז תחילת משבר הקורונה הרובוטים של אינוקס רובוטיקס מסייעים לצוותים התומכים במחלקות הקורונה במשימות הניקיון. הרובוטים נשלטים מרחוק ויוצאים למשימות הניקיון וכך מונעים חשיפה ממושכת לכוח העזר במחלקות הקורונה.

 

בית חולים השרון – מרכז רפואי רבין הנו בית החולים הראשון שהחל להפעיל את הרובוט של אינוקס רובוטיקס מדגם EcoBot 50. בית החולים פתח מחלקת מיוחדת לטיפול בחולי קורונה ב-10 במרץ והוא משתמש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים שיאפשרו מינימום חשיפה של הצוותים מול המטופלים – אחד מהם הוא השימוש ברובוט הניקיון.

 

רובוט זה מסוגל לנוע במעברים צרים במיוחד, לפעול זמן ממושך ומנקה ביסודיות עם חומרי חיטוי את המחלקה ובתום המשימה שב לעמדת הטעינה שלו בהמתנה למשימה הבאה. ההפעלה פשוטה עד כדי כך שאחד מהמטופלים הקלים במחלקה התנדב להפעיל את הרובוט בזמן אשפוזו.

 

לכלל הרובוטים מערך שליטה ובקרה מרחוק הנותן כלי בקרה ניהוליים חכמים ודוחות עבודה מפורטים. בחודש הקרוב צפויה לצאת גרסת תוכנה חדשה לרובוט ״רובי 50״ מבית ECOBOT. בגרסה החדשה הרובוט ידע לתקשר עם מעליות ולנוע בבנייני משרדים, קניונים, בתי חולים. הרובוט ינוע בין הקומות יבצע משימות, ינגן לו מנגינות, יתקשר בעברית עם הסובבים ובין היתר גם ינקה.

 

מחברת אינוקס רובוטיקס נמסר כי ״רובוטים לעולם לא יחליפו את עובדים, אלא רק ישפר את איכות חייהם. מניסיון החברה בארץ ובעולם עולה כי בכל מקום בו התקנו רובוטים לניקיון, צוות העובדים הקיים שומר ובזכות פעילות הרובוטים התפנה למשימות ניקיון נוספות. מנהלי החברות ומרכזים שבהם מותקנים הרובוטים של אינוקס רובוטיקס מציינים שבזכות הזמן שהתפנה לעובדי הניקיון עלתה משמעותית הנראות ואיכות הניקיון״.

 

חברת Innox Robotics מתמחה בהטמעת פתרונות רובוטים בעלי בינה מלאכותית הבאים לתת מענה לכאבי המגזר העסקי והציבורי. מוצרי החברה נמצאים בחזית הטכנולוגיה העולמית ומספקים פתרונות רובוטים חדשניים שנותנים מענה לצרכים שוטפים באמצעות הטמעת פתרונות רובוטים. בין הפרויקטים שאינוקס אחראית הנה התקנת רובוטים לניקיון של טרמינל 3 נתב״ג בשיתוף חברת SIH. הרובוטים מגיעים לתפוקות ניקיון של כ-80 אלף מטר בשבוע עבודה, פעילות הרובוטים משחררות את הצוות למשימות נוספות, מעלה סקרנות רבה וחיוך על פני הנוסעים המגיעים והיוצאים מהמדינה.