סין: נגיף הקורונה מאיץ השימוש ברובוטים ורחפנים

לשם התמודדות עם ממדי מחלה ועל מנת למנוע מגע בין מטפלים וחולים החשודים כחלוים בנגיף הקורונה נעשה שימוש גובר והולך ברובוטים לשם חלוקת מזון ותרופות, וכן לשם חיטוי


11:44 ,13.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

על פי דיווחים שונים, ממשלת סין עושה שימוש ברחפנים, רובוטים וטכנולוגיית בינה מלאכותית על מנת להילחם בהתפרצות וירוס הקורונה, ולצמצם מפגשים בין אנשים על מנת למנוע הידבקויות בנגיף.

 

על פי פרסום בחשבון הטוויטר של העיתון People's Daily בסין, מחוז במזרח סין משתמש ברובוטים בעלי בינה מלאכותית כדי לסייר ברחובותיו על מנת לנסות ולמזער את הקשר האנושי ולמנוע הדבקה בלתי נחוצה.

 

לפי דיווחים נוספים, במלון בעיר Hangzhou המשמש לאכסנתם של למעלה מ-300 חולים החשודים כחולים בנגיף, נעשה שימוש ברובוטים על מנת לחלק מזון בין החדרים. בנוסף, דובר על שימוש ברובוטים אוטונומיים להובלת תרופות ברחבי בתי חולים. הרובוטים, שעליהם מועמסות התרופות, מקבלים הוראה להיכן עליהם להגיע בבית החולים והם מגיעים לשם באופן עצמאי לחלוטין –  הם מסוגלים לפתוח ולסגור דלתות ולעלות במעלית ללא עזרה אנושית. על פי הדיווחים, עבודת רובוט אחד מחליפה עבודת שלושה אנשי צוות של בית החולים, שגם כך כורעים תחת העומס, וכמובן מצמצם את חשיפתם לנגיף.

 

עוד דווח כי אזרחים קיבלו שיחות מרובוטים ששאלו אותם ״האם באתם במגע עם מקרי וירוס הקורונה? האם יש לך תסמינים כמו שיעול וחום?״. המטרה היא לנסות ולמנוע את הנגיף להתפשט עוד יותר, לעודד אנשים להבין את הסימפטומים ולפנות לעזרה במידת הצורך.

 

מעבר לכך, דווח כי ממשלת סין משתמשת ברחפנים על מנת לפקח על תושביה וכדי להבטיח שהם נוקטים באמצעי הזהירות המתאימים.

 

כמו כן נודע כי השימוש ברובוטים התרחב גם לשם מטרות חיטוי. על פי דיווח במגזין Forbes, רובוטים של חברת Xenex המיוצרים בסן אנטוניו, טקסס, משמשים בימים אלה לניקוי חדרי בית חולים בהם קיימים, על פי החשד, מקרים של נגיף הקורונה.

 

חברה בשם Dimer UVC Innovations אשר פיתחה לטענתה רובוט ״הורג חיידקים״ שנועד לחטא מטוסים, הציעה את שירותיה לשלושה שדות תעופה בארה״ב כדי לטפל בהתפרצות נגיף הקורונה. הרובוט, הידוע בשם GermFalcon משתמש גם באור UVC כדי להרוג וירוסים וחיידקים. הוא מתוכנן לנוע במסלול המעבר במטוס ובאמצעות ׳כנפיים׳ הנעות מעל המושבים - נחשפים כל המשטחים לאור. על פי פרסומים, רובוט GermFalcon נמצא כעת בשימוש בשדה התעופה הבינלאומי בלוס אנג׳לס, שדה התעופה הבינלאומי בסן פרנסיסקו ובנמל התעופה הבינלאומי ג׳ון קנדי, כחלק ממאמצי תגובת החירום שלהם.