בן אליעזר חתם על הסכם שת"פ במו"פ עם מושל מדינת ויסקונסין

ההסכם יאפשר מימון של שיתופי פעולה במו"פ תעשייתי בין חברות ישראליות לחברות אמריקאיות


00:00 ,18.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

ההסכם יאפשר מימון של שיתופי פעולה במו"פ תעשייתי בין חברות ישראליות לחברות אמריקאיות
 
שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר חתם עם מושל מדינת ויסקונסין, מר ג'ים דויל, על הסכם לשיתוף פעולה בפרויקטים של מחקר ופתוח בתחומים הבאים: מים, חקלאות ומדעי החיים. ההסכם יאפשר לחברות מישראל ומויסקונסין לשתף פעולה במחקר ופיתוח בתחומים אלו ויוביל להטמעת טכנולוגיות ישראליות חדשניות בויסקונסין.
 
הסכם זה, בדומה להסכם שחתם בן אליעזר עם מושל מדינת ניו יורק, יאפשר מימון של שיתופי פעולה במו"פ תעשייתי בין חברות ישראליות לחברות אמריקאיות, כאשר כל צד יקבל תמיכה בפרויקט מממשלתו. בישראל תמיכה זו ניתנת על ידי משרד התמ"ת באמצעות המדען הראשי.
 
מושל ויסקונסין מר ג'ים דויל הגיע השנה לתערוכת ווטק בראש משלחת של 35 איש, אשר אורגנה על ידי הנספחות המסחרית של משרד התמ"ת למערב התיכון.
 
בשל העניין הרב שמעוררות הטכנולוגיות הישראליות בויסקונסין הצטרפו אל המושל שלושה שרים: שר התעשייה,  שר החקלאות ושרת התעסוקה. כמו כן בין חברי המשלחת העסקית נמנים נציגים בכירים מחברת באדג'ר מיטרס – יצרנית מדי המים מהגדולות בעולם, חברת אי.או סמיט' - יצרנית ציוד לחימום מים מהגדולות בעולם וכן נשיא ויוליה ווטר אמריקה - Veolia Water North Ameriספקית מובילה של שרותי ייעוץ, תכנון והנדסה בתחום המים לעיריות ותעשייה.
 
השר בן אליעזר אמר כי ישנו מקום רב לשיתוף פעולה בין חברות ישראליות ובין חברות מקומיות בתחומים אלו. "הטכנולוגיה הישראלית בתחומי המים והאנרגיה המתחדשת נודעת בעולם, ושיתופי הפעולה עם חברות במדינת ויסקונסין יוכלו לפרוץ דרך ולהביא לתעסוקה בשתי המדינות".
 
המושל דויל אמר בטקס כי הוא מעריצים את הידע והטכנולוגיה של ישראל, וכי למדינת ויסקונסין יש שיתופי פעולה רבים עם ישראל בתחום המחקר. "אני מקווה שההסכם בין הצדדים יישא פרי ואכן נצליח ליישמו הלכה למעשה", אמר המושל.