יצוא שתילי בננות לאקוודור

במשך ארבעה ימים ביקרו בישראל מנהל הרשות להגנת החי והצומח (SESA) ויועץ בכיר לשר החקלאות של אקוודור והתרשמו ממערך הפיקוח של השרותים להגה"צ ולביקורת ומייצור תרביות ריקמה של שתילי בננה בישראל. בעקבות ההתרשמות החיובית של האורחים יחודש האישור ליצוא התרביות לאקו


00:00 ,10.04.2005 מאת: מערכת פורט2פורט

ביקור מוצלח של מנהל הרשות להגנת החי והצומח (SESA) בישראל יאפשר חידוש יצוא תרביות בננה לאקוודור
 
במשך ארבעה ימים ביקרו בישראל מנהל הרשות להגנת החי והצומח (SESA) ויועץ בכיר לשר החקלאות של אקוודור והתרשמו ממערך הפיקוח של השרותים להגה"צ ולביקורת ומייצור תרביות ריקמה של שתילי בננה בישראל. בעקבות ההתרשמות החיובית של האורחים יחודש האישור ליצוא התרביות לאקוודור.
 
היצוא של החומר לאקוודור הופסק בשנת 1999 בעקבות שמועות שהתפשטו באקוודור על כך ששתילים מישראל נמצאו נגועים בוירוס Bunchy Top, מחלת הסגר שכלל איננה קיימת בישראל. בדיקה שערכו רשויות משרד החקלאות באקוודור, העלו כי השתילים הנגועים שווקו תחת השם של מדינת ישראל אף כי כלל לא היו כאלה. האורחים רמי הדרג הוזמנו ע"י השרותים להגה"צ ולביקורת כהשלמה לבדיקה שערכו במדינתם. הביקור נערך בין התאריכים 22-26 במרץ 2005, על פי בקשת משתלת תרביות רה"ן מקיבוץ ראש הנקרה המייצרת את השתילים המיוצאים, במטרה לחדש את היצוא מישראל.
 
לאורחים הוצג מבנה השרותים להגה"צ ולביקורת, מערך הפיקוח על ייצור שתילים וזרעים בכלל ועל שתילי בננה בפרט, כן הוצג בראש הנקרה כל מערך הייצור הקפדני של תרביות ריקמה של השתילים. האורחים התרשמו מאד ממה שהוצג בפניהם וסוכם כי הנהלת השרותים להגה"צ ולביקורת בישראל תפנה באופן רשמי ל- SESA בבקשה לחדש את היצוא ולאור ההתרשמות החיובית שלהם בארץ הבקשה תאושר.