האטה בשחרור סחורות מהמכס

עובדי רשות המסים פתחו הבוקר בעיצומים, לדבריהם במחאה על הפרת התחייבויות מצד משרד האוצר. האוצר: "לאחר הקמת ממשלה חדשה ניתן יהיה לחדש את המשא ומתן על פיצוי"


14:07 ,15.12.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

עובדי רשות המסים פתחו היום בעיצומים, במחאה על הפרת ההתחייבות מצד משרד האוצר, לדבריהם.

 

מוועד העובדים נמסר, שהעיצומים צפויים להביא להאטה בשחרור סחורות מהמכס, כשהשירות ביחידת ניהול ספרים וביחידות מיסוי מקרקעין יינתן במקרים דחופים בלבד. 

 

מדובר בפעם השלישית השנה בה נוקטים עובדי רשות המסים בעיצומים. בחודש אוקטובר השנה פתחו עובדי המכס בעיצומים, כאות הזדהות עם עובדי רשות הדואר. בין השאר, ביצעו עובדי המכס בנמלי הים עבודה חלקית בלבד, ובדקו רק כמות חלקית של המטען ביבוא. לעיצומים הצטרפו עובדי תחנת ההסגר בנמל אשדוד, שלא ענו לטלפונים ולא שחררו מטענים.

 

בחודש יוני השנה שבתו עובדי רשות המסים -  כולל עבודות המכס בכל נמלי הים, בנתב"ג ובמעברי הגבול השונים - במשך שבוע, במחאה על אי חתימת הסכם שכר מקיף מול משרד האוצר. במסגרת העיצומים ביצעו עובדי המכס את בדיקות המטענים בצורה יסודית מהרגיל, כשמי שנפגע לרוב הוא ציבור היצואנים. בנוסף גרמו העיצומים לתורים גדולים בנתב"ג.

 

בתגובה טענו במשרד האוצר, שעובדי רשות המסים דורשים תוספות שכר של עשרות אחוזים, לאחר שרק לפני פחות משנתיים נחתם עמם הסכם, ששיפר את שכרם והעניק להם תוספת שכר פנסיונית קבועה, בנוסף לשאר התוספות ששולמו לכלל עובדי הממשלה והמגזר הציבורי.

 

מדוברות רשות המסים נמסר בתגובה: "אין לנו מידע מדויק על העיצומים בשלב זה, אך הרשות פועלת לצמצום הפגיעה בציבור ככל הניתן".

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "הנושא שהיה בבסיס המו"מ עם עובדי רשות המסים הינו פיצוי בגין שינויי חקיקה שנכללו בתוכנית הכלכלית לתקציב 2015 ובכללם גם שינויי המיסוי שנדרשו בגין תוכנית הדיור מע"מ.

 

"כעת, עם החלטת הכנסת על הקדמת הבחירות, גם תקציב 2015 ובכללו התוכנית הכלכלית, ירדו מסדר היום, ובכך בהיעדר כל תוכנית ליישום התייתר גם הצורך בפיצוי כלשהו. לכשתוקם ממשלה חדשה ותציג את העקרונות הכלכליים שלה, ייתכן ויהיה מקום לחדש את המו"מ בגין פיצוי רלוונטי".