גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.763 -0.397
אירו 4.2846 +0.007
ליש"ט 4.7739 +0.128
100 יין 3.3496 +0.438
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

לין בביקורת חריפה על משרד הכלכלה: מחריף את הרגולציה בישראל

נשיא איגוד לשכות המסחר טוען כי הצעת החוק הנוכחית של המשרד ״מהווה התערבות גסה ובוטה בעצם הניהול העסקי״. מוסיף: התקנות המחייבות יבואנים לפרסם את המחיר בחו״ל מגוחכות, ואין להן אח ורע בעולם
14.11.17 / 13:28
לין בביקורת חריפה על משרד הכלכלה: מחריף את הרגולציה בישראל
14.11.17
לין בביקורת חריפה על משרד הכלכלה: מחריף את הרגולציה בישראל

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, תקף הבוקר את התנהלות משרד הכלכלה וציין כי "באופן מוזר משרד הכלכלה הפך להיות זה שמחריף את עומס הרגולציה בישראל יותר מכל משרד ממשלתי אחר. מתחילת המאה הנוכחית הועברו 41 דברי חקיקה ראשית ועוד 17 תקנות, אשר התכנים של כולם הינם הגברת עול הרגולציה על המגזר הקמעונאי בישראל. באוקטובר 2014 העבירה הממשלה החלטה מס' 2118 שתכליתה הפחתת עול הרגולציה בישראל. למרות זאת, מתוך כלל העומס הרגולטורי שהוטל על המגזר הקמעונאי מתחילת המאה הנוכחית ועד היום לא הופחת מאומה; ובמקום זאת יוזם משרד הכלכלה רגולציות חדשות המגבירות את העול הרגולטורי״.

 

לדבריו, "הצעת חוק של משרד הכלכלה השואפת להנהיג משטר של מבצעי הפחתות מחירים, המקודמת עכשיו בוועדת הכלכלה של הכנסת, מהווה התערבות גסה ובוטה בעצם הניהול העסקי. במקום לקבוע הוראה האוסרת על הקמעונאי להטעות את הצרכן, שואפים להנהיג משטר קפדני המכתיב לו למשך כמה זמן חייב להיות המחיר אותו רוצים להפחית ולאיזה משך זמן מותר להפחית את המחיר״.

 

לין הוסיף כי התקנות החדשות שפורסמו לאחרונה המחייבות יבואנים לפרסם את המחיר בחו"ל הינן מגוחכות ואין להן אך ורע בעולם. "אין מחיר אחד בעולם למוצר. אם משרד הכלכלה סבור שפרסום מחירי המוצרים בחו"ל הוא מידע חשוב לצרכן הישראלי, שיפרסם זאת בבקשה בעצמו ולא יטיל את עול הפרסום על המגזר הקמעונאי״.

 

לין סיפק כדוגמה את תחום משחות השיניים וציין כי שם קיימת תחרות ענפה: "כל מי שרוצה לייבא – חופשי לעשות זאת, וכל מי ששואף לשווק בשוק המקומי – אף הוא חופשי לעשות זאת. כשהציבור מחליט שהוא מעדיף משחת שיניים אחת על פני אחרות, לפתע היבואן המצליח הופך להיות ל'בלעדי'״.

 

לין מדגיש כי התערבות רגולטורית במקום בו קיימת תחרות חופשית הינה שגויה מיסודה ומעידה על תפיסת עבודה קלוקלת. "אפשר להבין את המוטיבציה של משרד הכלכלה להפחית את מחירי המוצרים בישראל, אך במקום לפעול בדרך של שיתוף פעולה עם המגזר העסקי הוא מעדיף לפעול נגד המגזר העסקי בדרך השגויה של העמסת עוד ועוד עול רגולטורי״.

 

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×