לראשונה בחיפה: מפגש בין חברי לשכת סוכני המכס להנהלת בית המכס

בפעם הראשונה מזה כ-40 שנה התקיים מפגש בין חברי לשכת סוכני המכס והמשלחים בחיפה לבין חברי הנהלת בית המכס חיפה. במפגש נסקרה צורת העבודה המומלצת, פעילות שער עולמי והתקיים דיון בנושאים שונים


11:25 ,26.09.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בפעם הראשונה מזה כ-40 שנה התקיים השבוע מפגש בין חברי לשכת סוכני המכס והמשלחים בחיפה לבין המנהלים הבכירים של בית המכס בחיפה, בראשות מנהל מכס חיפה מר בן דוד (בנדה).

 

במפגש נכחו מנכ״לים של חברות שילוח וסוכני המכס, מנהלי משרדי סוכני המכס והמשלחים המובילים בחיפה, היועץ המשפטי של הלשכה, עו״ד סופרין שרון, יושבי ראש ומנהלי לשכות סוכני המכס, מר רונן סימג׳י ומר ברי פינטוב. מר שמוליק וטרשטיין בירך את הנוכחים בשם לשכת המסחר החיפה, המארחת את המפגש.

 

יושב ראש הלשכה, מר כהן גד, העלה על נס את שיתוף הפעולה הטוב עם מנהל מכס חיפה, אשר קידם את רעיון המפגש, והפך אותו למציאות, והביע תקווה שמפגשים כאילו יימשכו גם בעתיד.

 

מנהל המכס מר בנדה הציג את צוות המנהלים, הבטיח המשכיות של המפגשים, והציע הרצאות מקצועיות של שאר המחלקות, לטובת סוכני המכס והמשלחים. בן דוד הדגיש את נושא הפתיחות והשקיפות בעבודה, ואת חשיבותה של זרימה טובה ללא הפרעות של השחרורים בכל המחלקות.

 

הצוות המקצועי של המכס כלל גם את סגן מנהל המכס מר עופר רדנר, מנהל יחידות בכיר מר אלכס בדיניוב, גב׳ גילה אפטוב ממונת מחלקת היצוא, משה גלבר, ממונה תש״ר, גב׳ מירב שוורץ, ממונת מחלקת הבודקים, ומר אלברט גרימברג ממונה יבוא אישי.

 

המפגש כלל בין השאר הסבר הממונים על צורת עבודה המומלצת, שיביא  ליעילות במחלקות, סקירה על השינויים כגון שער עולמי ביצוא והשינויים בשחרור קרנה. כמו כן התקיים דיון בנושאים שונים, ובאוויר הורגשה אווירה של פתיחות ורצון לפתור בעיות שהועלו על ידי הנוכחים.

 

מר כהן גד ציין כי ״היה מפגש פורה, מעורר עניין, נושאים חשובים הועלו, חלקם קיבל פתרון מיידי, וחלקם בהמשך, נקווה להמשך מפגשים תורמים כגון אילו בעתיד״.