גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 16.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

מנהלת תחנת משרד הבריאות בנמל אשדוד נעצרה בחשד לקבלת שוחד

רשות המסים עצרה בנוסף יבואן גדול בתחום הספורט בחשד שייבא תוספי מזון לארץ וניסה להבריחם ארצה מבלי שייבדקו וזאת על ידי תשלום שוחד למנהלת תחנת ההסגר באשדוד
13.09.17 / 12:39
אזור המכס בנמל אשדוד
13.09.17
אזור המכס בנמל אשדוד

יחידה ארצית במשטרת ישראל, עצרה במוצ"ש האחרון בשעות הערב 3 חשודים, בהם: יבואן תוספי מזון לספורטאים, מנהלת בדיקות מזון רגיש של משרד הבריאות בנמל אשדוד ובן זוגה, בחשד לעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים ועוד.

 

השלושה נעצרו ע"י כוח משימה של היאל"כ בלהב 433, במסגרת חקירה המנוהלת בליווי בית המכס אשדוד ברשות המיסים והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, כאשר שלשום בעת המפגש, ניתן האות למעבר החקירה לשלב הגלוי בתום חקירה סמויה שנערכה במהלך החודשים האחרונים.

 

על פי החשד יבואן גדול מאוד בארץ ביצע יבוא של תוספי מזון במטרה לשווקם לספורטאים, אולם ניסה להבריח אותם ארצה מבלי שייבדקו על ידי משרד הבריאות, וזאת על ידי תשלום שוחד למנהלת תחנת ההסגר במשרד הבריאות בנמל אשדוד, כך שתימנע מביצוע תפקידה ולא תערוך את אותן בדיקות חשובות.

 

כאמור, בעת המפגש שביצעו החשודים סמוך לביתה של החשודה, נצפה היבואן בעת העברת כסף במזומן לידי המנהלת הבכירה במשרד הבריאות (אלפי ש"ח במעטפות), כאשר זה המקום להדגיש, כי לצד העבירות הפליליות והכלכליות, מדובר בסיכון בריאותי חמור של הציבור, מאחר ומדובר בחומרים שעתידים היו להימכר לספורטאים, מבלי שעברו פיקוח ובדיקת מעבדה כנדרש.

 

בהמשך למעצר, אתמול נפתחו ונבדקו בנמל אשדוד שתי המכולות שעל פי החשד מאוחסנים בהן החומרים שטרם עברו פיקוח ומעקב נדרש של המנהלת החשודה בתיק. במכולה נתפסו מאות קילוגרמים של אבקות חלבון ותוספי תזונה, שטרם אושרו על ידי משרד הבריאות ועל פי החשד היו מיועדות למכירה בחדרי כושר ברחבי הארץ, דרך אותו יבואן.

 

מעצרם של שני המעורבים המרכזיים הוארך בבימ"ש שלום ראשל"צ עד ליום חמישי (14.9) ומעצרו של בן זוגה של החשודה הוארך ממוצ"ש עד היום. החקירה בראשיתה וצפויים מעצרים נוספים וכן פעולות נוספות בשת"פ בית המכס אשדוד ברשות המיסים ובכירי משרד הבריאות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×