נחשפה רשת הברחות סיגריות בנמל חיפה

צעיר ואביו, העובדים בשירותי פריקת אוניות המובילות רכבים, נעצרו עם מאות פקאטים של סיגריות. צוות האונייה "יורוקרגו איסטנבול" הוביל את חוקרי המכס למחבוא נוסף של סיגריות מוברחות


12:59 ,07.12.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

חוקרי יחידת סמים במכס חיפה סיכלו ניסיון הברחה של 130 פאקטים של סיגריות לאחר שהמבריח, נותן שירותי פריקה לאוניות המובילות רכבים, ניסה להימלט ברכבו ונתפס לאחר מרדף של אנשי יס"מ מספר קילומטרים מהנמל.

 

החקירה בעניינו חשפה כי באונייה בה עבד הוסלקו עוד כ-1,000 פאקטים של סיגריות ברכבים חדשים.

 

החשוד העובד בנמל נתפס לאחר שנמלט משטח הנמל כשברכבו מוסלקים 130 פאקטים שלא שולמו בעבורן מסים וכן 13 גרם של חומר החשוד כמריחואנה.

 

מחקירתו עולה כי הוא יצר קשר עם ימאים מהספינה "יורוקרגו איסטנבול" לצורך הברחתן של סיגריות באופן סדיר, תוך ניצול הגישה שלו לאוניות ולטובין המאוחסנים. אנשי צוות האונייה, שנחקרו גם הם, קשרו את החשוד לעבירות והובילו את החוקרים לארבעה כלי רכב נוספים בהם הוסלקו עוד כ-1,000 פאקטים סיגריות שערך המסים בגינם עומד על מאות אלפי שקלים.

 

במקביל לתפישת החשוד נתפס ונעצר גם אביו, גם הוא תושב חיפה, גם הוא נותן שירותי פריקה לאוניות, כאשר ניסה לצאת משטח הנמל כשברכבו נמצאו 20 אלף דולר במזומן.

 

בית משפט השלום בחיפה שחרר את החשוד למעצר בית ואת אביו שחרר בערבות. על האונייה "יורוקרגו איסטנבול" הוטל קנס של 150 אלף שקל.

 

מנהל מכס חיפה קובי יהב: "המכס בחיפה מנהל מלחמה יומיומית בתופעת ההברחות, אשר גורעות מקופת המדינה מיליוני שקלים. גם הפעם מדובר בהתארגנות מתוחכמת ומתואמת בין גורמים המנצלים את הגישה החופשית שלהם לנמל ולסחורות. בשנה האחרונה נחשפו מספר פרשות של הברחות. המכס הגיש כתבי אישום כנגד המעורבים תוך זמן קצר וחלקן כבר הסתיים בהרשעות".