נעצר חשוד ביבוא אישי אסור של רכב

סוחר רכב מאילת נעצר על ידי מכס חיפה בחשד שייבא כלי רכב מפוארים במחירים נמוכים משמעותית ממחירם האמיתי והסתיר מרשות המסים את הכנסותיו


10:46 ,19.05.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

סוחר רכב מאילת נעצר ושוחרר בערבות בשבוע שעבר בחשד שייבא עבור לקוחות ייבוא אסור של רכבי פאר, במחירים שכביכול נמוכים משמעותית ממחירם האמיתי תמורת עמלה, ואף הסתיר מרשות המסים את הכנסותיו.

 

הסוחר נעצר על ידי מכס חיפה, לאחר שהגיש מסמכים לשחרור מרצדס 550S עבור תושב אילת, כשערך הרכב שהוצהר עמד על 76,700 דולר. המחיר הנמוך עורר את חשדם של המוכסים ונפתחה חקירה ביס"מ מכס חיפה, ממנה עלה החשד כי ערכו האמיתי של הרכב עומד על 129,000 דולר, כך שרק הפרש המסים בגין רכב זה עומד על למעלה מ-250 אלף שקל. קונה הרכב הכחיש שידע על התרמית ומיהר לשלם את המס האמיתי על הרכב.

 

עוד עלה מהחקירה החשד שהסוחר תיווך בעסקאות כאלו בלפחות 30 מקרים נוספים, כאשר בייבוא אישי נאסר לספק שירותי תיווך והקונה מחוייב לבצע את תהליך הרכישה בעצמו. כך, על פי החשד, נגזלו מקופת המדינה מיליוני שקלים, לבד מהעמלות שקיבל הסוחר מהרוכשים, בגובה של בין 5,000 ל-20,000 שקל, מבלי לדווח על כל היקף עסקאותיו למס הכנסה.

 

בפעילות משותפת של יס"מ מכס חיפה ויס"מ מכס אילת, נערך חיפוש במוסך השייך לאביו של הסוחר וכן בביתו, שם נמצאו מסמכים הקושרים אותו לעבירות ומחזקים את החשדות המיוחסים לו. בנוסף נמצאו גם סמים מסוג קנאביס.

 

סגנית נשיא בית משפט השלום באילת השופטת שוש שטרית אישרה את שחרורו בערבות של החשוד תמורת הפקדת 20 אלף שקל במזומן וערבויות בסך 100 אלף שקל.

 

מנהל מכס חיפה קובי יהב: "בתי המכס מתמודדים מזה תקופה ארוכה עם תופעת עבירות ביבוא אישי של רכבי יוקרה לישראל. מדובר בעבירות חמורות, של הנמכות מחירי רכב מפוארים, על מנת להתחמק מתשלומי מיסי יבוא, מתן הצהרות כוזבות, זיוף מסמכים ואף הלבנה בארץ של כלי רכב שנגנבו בחו"ל. היות ומדובר בנזק כספי של מאות מיליוני שקלים בשנה, מינהל המכס ימשיך באכיפה מוגברת בנושא יבוא אישי של רכב".