סוכלו הברחות של 1.5 טון טבק

שתי תפיסות של בודקי מכס במעברי הגבול אלנבי וניצנה. תשלום המס ממנו ניסו היבואנים, פלשתינאים מטול כרם ומג'נין להתחמק, עומד על 460 אלף שקל


12:10 ,12.01.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

בודקי המכס במעברי הגבול אלנבי וניצנה מנעו בשבוע האחרון שני ניסיונות הברחה גדולים של טבק לנרגילה במשקל כולל של כ-1.5 טון.

 

תשלום המס ממנו ניסו להתחמק היבואנים עומד על כ-466 אלף שקל.

 

בתפיסה שסוכלה במעבר הגבול אלנבי הוסתרו כ-900 ק"ג טבק לנרגילה בתוך דליים של רוטב צ'ילי. בתפיסה שסוכלה במעבר הגבול ניצנה תפסו הבודקים כ-500 ק"ג טבק מעובד לנרגילה, שהוחבאו בתוך שקי פחם. 

 

במעבר הגבול אלנבי מדובר ביבואן פלשתינאי מטול כרם, שהצהיר במסמכים על יבוא של רוטב צ'ילי חריף. לפי החשד, הצהרה זו מקורה בדמיון בין רוטב צ'ילי חריף לטבק לנרגילות ומתוך סברה של היבואן, כי בשיקוף לא יזהו את ההבדל ביניהם.

 

בתפיסה במעבר הגבול ניצנה, מדובר ביבואן פלשתינאי מג'נין, שבהתאם למסמכים שהציג המשלוח שלו אמור היה להכיל שקי פחם ובפועל הכיל גם טבק מעובד לנרגילה. במקרה זה הוסתר הטבק בתוך שקיות אטומות, שהוחבאו בתוך שקי הפחם, ככל הנראה מתוך הנחה שבשיטה זו ריח הטבק החזק לא יחשיד את המשאית שהובילה את הפחם.

 

מנהל בית מכס מעברי גבול אופיר זילברמן מסר כי בשנת 2013 נתפסו באולם הנוסעים בלבד במעבר אלנבי כ-17.5 טון טבק לנרגילה וכ-68 אלף פאקטים של סיגריות, שהמס שניסו להתחמק ממנו עומד על 21 מיליון שקל.

 

לדבריו, לאחרונה מסתמנת במעבר ניצנה מגמה של ניסיונות הברחה בתוך שקי פחם. לפני כשלושה חודשים מנעו הבודקים במקום הברחת 320 ק"ג חשיש, שהוסתרו בשקי פחם.

 

נמשכת החקירה נגד שני היבואנים.