סוכל ניסיון הברחת פחם לייצור נשק לעזה

במעבר הגבול ניצנה נתפסו 18 טון פחם מיוחד, המשמש כדלק בכבשנים ליציקת מתכות, שעשוי לשמש את ארגוני הטרור להתכת המתכת והפיכתה לכלי נשק


11:27 ,20.04.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

ניסיון הברחה של 18 טון פחם מיוחד מסוגmetallurgical coke  לתוך רצועת עזה סוכל אתמול (א') בפעילות משותפת של רשות המסים ושירות הביטחון כללי והודות לערנותם של עובדי המכס במעבר הגבול ניצנה, שדרכו הועבר המשלוח בדרכו לעזה.

 

הפחם המוברח משמש כדלק בכבשנים ליציקות מתכות. ממידע המצוי בידי גורמי הביטחון, עלה החשד כי פחם זה עלול לשמש את ארגוני הטרור, העושים שימוש בכבשני ברזל לצורך עיבוד מתכות, התכתן ועיצובן לכלי נשק. לאור כך, החליטו בודקי מכס ניצנה, בהתייעצות עם השב"כ, לתפוס את הסחורה המדוברת.

 

תפיסה זו מהווה הצלחה אחת מני רבות למאמץ משמעותי משותף לשני הגופים לאיתור הברחות לרצועת עזה דרך מעבר הגבול, במטרה לעקור תופעה זו מהשורש ולהבטיח את ביטחון מדינת ישראל.

 

לפני כחודש וחצי נעצר תושב עוטף עזה בפעילות משותפת נוסף לרשות המסים ושירות הביטחון הכללי, יחד עם המשטרה והפרקליטות, לאחר שבחודשים האחרונים זוהתה מגמת גידול בניסיונות הברחה של חומרים דו שימושיים כגון ברזל, אלקטרודות, דשן ועוד לתוך עזה, העלולים לשמש לייצור נשק ומנהרות טרור ועל כן אסורים בייבוא לתוך הרצועה.

 

לצד הגברת יכולות אכיפת הבידוק והגילוי של מינהל המכס לסחורות דו-שימושיות המיועדות לרצועת עזה, רשות המסים, יחד עם גורמי הביטחון ובשילוב רשויות האכיפה השונות, פועלת בכל האמצעים הקיימים למיצוי הדין עם המעורבים בהברחות המסכנות את ביטחון המדינה ובכלל העמדה לדין פלילי, הפעלת סנקציות כלכליות משמעותיות, שלילת היתרי מסחר בישראל וכן החרמת וחילוט הסחורה.