פטור ממכס ליבוא אבקת חלב לתעשיית הגלידה

שר האוצר חתם על הצו שעודכן על ידי רשות המסים, לפיו יוכלו יצרניות הגלידה לייבא אבקת חלב. במשרד הכלכלה מצפים שההוזלה תגולגל על הצרכנים


10:37 ,27.03.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

לקראת החלת שעון הקיץ היום (ה') הודיע שר הכלכלה נפתלי בנט על מהלך שיביא להוזלת מחירי הגלידות.

 

התהליך הבשיל לאחר הסכמה בין משרדי הכלכלה והחקלאות, בשיתוף מועצת החלב, שהוביל להבנות עם רשות המסים הנוגעות להסרת מכסי יבוא על אבקת חלב לתעשיית הגלידה.

 

במינהל תעשיות במשרד הכלכלה ציינו שרשות המסים עדכנה את הצו הנדון והוא נחתם בימים האחרונים על ידי שר האוצר.

 

משמעות הצו, המורה על הסרת המכס ביבוא אבקת חלב לתעשיית הגלידה, הנה מתן היתר המאפשר לתעשיות הגלידה בישראל לייבא אבקת חלב בתנאי פטור ממכס (לצורך ייצור גלידה בלבד).

 

עד כה הוקצו לתעשיות הגלידה הקצאות אבקת חלב מתוך המכסות הפטורות ממכס העומדות לכלל תעשיית החלב והמחלבות. כעת, תוכלנה תעשיות הגלידה לייבא אבקת חלב פטורה ממכס מחוץ למכסות אלו. בנוסף, ההקצאות שחולקו עד כה לתעשיית הגלידה מתפנות כעת לחלוקה לתעשיות החלב והמחלבות האחרות, ובכך ניתן יהיה לסייע לתעשיות נוספות להוזיל את עלויות הייצור של מוצרי חלב ובכך לאפשר להן הוזלת מוצרים לצרכנים.

 

עד היום יכלו תעשיות הגלידה לייבא עד 50% מהתצרוכת שלהם לאבקת חלב ומעכשיו יוכלו להשלים את 50% הנותרים, וסך הכל לצרוך 100% אבקת חלב לצורך ייצור גלידה בפטור מלא. בשל העובדה שאבקת חלב היא החומר גלם העיקרי בתעשיית הגלידה הציפייה היא שתעשיית הגלידה  תוריד את המחירים לצרכן.

 

בנט: "המהלך שאנו עושים היום יאפשר פטור ממכס בייבוא אבקת חלב לתעשיית הגלידה המקומית, יחזק תעשייה זאת וגם יוריד מחירים לצרכני הגלידה. אני מצפה מתעשיית הגלידה שכעת, חומר הגלם המשמעותי שלה פטור ממכס, לגלגל את ההוזלות לצרכנים".