גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.698 +0.163
אירו 4.2033 -0.109
ליש"ט 4.7628 -0.287
100 יין 3.3726 +0.089
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

צוותי רשות המסים בלטו בתחרות הארצית של האגודה הישראלית לצוותי שיפור

צוותי שיפור של רשות המסים זכו במקומות השניים וכן בציון לשבח בתחרות הארצית של האגודה הישראלית לצוותי שיפור. בין הזוכים: בית מכס אשדוד, בית מכס נתב״ג ובית מכס מעברי גבול – מעבר קונטרה
15.05.18 / 12:58
צוותי השיפור של רשות המסים מקבלים פרסים
צילום: דוברות רשות המסים
צוותי השיפור של רשות המסים מקבלים פרסים

שלושה צוותים ממינהל המכס ברשות המסים זכו בתחרות הארצית השנתית ה-26 של האגודה הישראלית לצוותי שיפור ע״ש יהודה ארד ז״ל, שנערכה ביום חמישי האחרון במכללת אחווה. בית מכס אשדוד זכה במקום השני בשל הצעתו לשיפור תהליכי איתור, בידוק ושחרור רכבי יבוא של הרשות הפלסטינית. בית מכס נתב״ג זכה אף הוא במקום שני בתחרות בשל הצעתו לשיפור הליך הפיקוח על יהלומים במכס נתב״ג, וציון לשבח ניתן לבית מכס מעברי הגבול היבשתיים-מעבר קונטרה, בשל הצעתו להידוק הפיקוח, השליטה והמעקב אחר הקנטינות הפטורות ממס במחנה זיוונית ברמת הגולן. במעמד זה העניקה האגודה הישראלית לצוותי שיפור תואר עמית של כבוד לגב׳ מיכל עמית, מנהלת תחום בכירה איכות ומצוינות,לאות הערכה עמוקה על כך שהציבה את חזון השיתוף הפעולה הצוותי בראש מעייניה והקדישה עצמה לשליחות אתגרית זו. על מקצוענות, התמדה ועל קידום מערך צוותי השיפור ועל מנהיגות איכותית בהובלת צוותי השיפור ברשות המסים.

 

בית מכס נתב״ג, כאמור, זכה במקום שני תחרות בשל הצעתו לשיפור הליך הפיקוח על יהלומים במכס נתב״ג. על פי פקודת המכס תהליכי יבוא ויצוא והסדרתם הם בסמכות המכס. הרשות המוסמכת לרישוי בסחר ביהלומים היא המפקח על היהלומים, לפיכך מתבקש לכלול את תהליכי היבוא והיצוא של יהלומים בתוך מערכות המכס המשקפות את היבוא והיצוא של מדינת ישראל. בשיטה שפיתחו במכס נתב״ג, מנוהל ההליך תוך שיתוף פעולה ואיזון בין הצרכים של הרשויות המוסמכות לתהליכי הסחר. בנוסף, קיצרה השיטה באופן משמעותי את הזמינות לבדיקות, דבר שצמצם את ימי האחסנה של היבואנים והקל עליהם.   

 

בית מכס אשדוד שזכה אף הוא במקום השני בשל הצעתו לשיפור תהליכי איתור, בידוק ושחרור רכבי יבוא של הרשות הפלסטינית. לאור הקשיים שנוצרו בתפעול אופטימלי של איתור הרכבים של הרשות הפלסטינית בתוך נמל אשדוד, בידוק ושחרור רכבי יבוא לרשות הפלסטינאית, החליט הצוות להמליץ על הכנסת טכנולוגיית G.P.Sלאיתור רכבים בנמל. המלצה זאת הקטינה את זמן האיתור ממספר ימים לאיתור מיידי ואת הפחתת ימי אחסנה מ-90 ימים ל-3 ימים.

 

בנוסף, הצוות ייעל ופישט את תהליך הבדיקה הביטחונית על ידי הצבת עמדת פיענוח בחדר המכונאים, תוך חסכון בגיוס כוח אדם ייעודי, אבחון מדויק של רכבים לבדיקה, על ידי הערכת סיכונים והפחתה בכמות הרכבים הנבדקים, פעולות שהביאו לחיסכון של כמיליון שקל בשנה.

 

צוות של בית מכס מעברי גבול יבשתיים – מעבר קונטרה זכה בציון לשבח בשל הצעתו להידוק הפיקוח, השליטה והמעקב אחר הקנטינות הפטורות ממס במחנה זיוונית ברמת הגולן. 

 

האגודה הישראלית לצוותי שיפור מקדמת ומעודדת פעילות של צוותי שיפור ומטרת התחרות לתת ביטוי למצוינות האנושית בארגונים. בתחרות משתתפים צוותים הן מהמגזר הציבורי והן מהמגזר העסקי. 

 

ערן יעקב, מנהל רשות המסים ציין כי הזכייה של הצוותים מעידה על המחויבות העמוקה של הרשות לעידוד איכות ומצוינות בארגון, כחלק משגרת העשייה ברשות וכמנוף להישגים. יעקב הודה לצוותים על הכבוד שהנחילו לרשות בעשייה ובזכייה.  

 

אבי ארדיטי, ראש מינהל המכס הדגיש כי זו הפעם השנייה בה זוכים צוותי המכס במרבית הפרסים האפשריים בתחרות הארצית, דבר המעיד על המחויבות הרבה של מינהל המכס למצוינות ולשיפור תהליכים יום יום שעה שעה. על כך, אמר ארדיטי, ראויים לציון כל העובדים שנטלו ונוטלים חלק בשינוי החשוב שעובר הארגון. מערכת שער עולמי עלתה לאחרונה תעניק ללא ספק, כלים נוספים לשיפור התהליכים ולהטמעת המצוינות בארגון.

 

משה קליימן, יו״ר האגודה הישראלית לצוותי שיפור, ציין כי מינהל המכס ברשות המסים ממשיך את המסורת בזכייה בתחרויות של האגודה ו״שוב ראינו את רשות המסים באה ומציגה עבודות ברמה בינלאומית המוסיפה כבוד כדול לרשות. יישר כוח לכל המנהלים והצוותים בבתי המכס״.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 927
פייסבוק

×