קצר חשמלי

נעצר יבואן שהגיש למכס מסמכים מזוייפים על אופניים חשמליים מסין במטרה לחמוק מבדיקות בטיחות


10:59 ,16.06.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

יבואן אופניים חשמליים מרחובות נעצר ושוחרר בערבות על ידי יחידת בקרת היבוא במכס אשדוד בחשד שהגיש למכס מסמכים מזוייפים, כשייבא ארצה למעלה מ-1,000 זוגות אופניים חשמליים מסין תחת שם שונה במטרה לחמוק מבדיקות בטיחות.

 

החשוד בהברחה הוא עוסק מורשה, המייבא אופניים חשמליים לישראל ונמצא בהליכי פשיטת רגל וכינוס נכסים. על פי החשד, היבואן ייבא ארצה במהלך חודש אפריל שני משלוחים מסין של למעלה מ-1,000 זוגות אופניים חשמליים, כשבפועל הציג למכס מסמכים עם לוגו של ספק אחר ומספר דגם אחר, שמאושר לייבוא על ידי מכון התקנים, במטרה לחמוק מבדיקת בטיחות ותקינות.

 

במכון התקנים בוצעה בדיקה וכך התגלה כי האופניים אינם עומדים בדרישות התקן הישראלי ונאסר על היבואן לשווק אותן לצרכנים.

 

במכס אשדוד החלה חקירה, ממנה עלו ראיות לכאורה, כי מרבית האופניים נמכרו לרשת שכבר החלה לשווקם בסניפיה ברחבי הארץ ושילמה עבור המשלוח ישירות לספק האופניים האמיתי. האופניים שטרם נמכרו לציבור - 665 זוגות אופניים מכל סניפי הרשת בארץ – נתפסו, והיבואן נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים.

 

במכס רואים את ההברחה בחומרה, יתרה לאור העובדה כי אופניים חשמליים הוגדרו ככלי מסוכן בשימוש, שעליו הוחלו מגבלות. כאשר מדובר באופניים שיובאו ללא אישורי תקן – הדבר עלול לסכן עוד יותר את ציבור המשתמשים.