רשות המסים: ייבא אלכוהול תחת הסוואה של תכשירי בישום אוויר

נעצר חשוד בייבוא אלכוהול לייצור משקאות אלכוהוליים, תחת הסוואה של ייצור תכשירי בישום אוויר. החקירה החלה לאחר בדיקה פיזית של מכולה במכס אשדוד בה התגלו חביות אלכוהול המשמש לייצור משקאות אלכוהוליים


11:45 ,22.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בית משפט השלום בראשון לציון, נעתר לבקשת מחלקת חקירות מכס ומע״מ תל-אביב והורה אתמול על שחרורו בתנאים מגבילים של אברהם בסר (54), מבית יצחק, החשוד בהברחת אלכוהול לייצור משקאות אלכוהוליים, תוך הצהרה כוזבת למכס כי מדובר בנוזל לבישום אוויר.

 

על פי המתואר בבקשת המעצר, החקירה החלה לאחר במכס אשדוד עיכבו מכולה לבדיקה פיזית, ממנה עלה כי במכולה היו למעשה חביות אלכוהול המשמש לייצור משקאות אלכוהוליים בניגוד להצהרתו של בסר, כי מדובר בנוזל לבישום אוויר. עוד נכתב בבקשת המעצר שמי שעמד מאחורי ייבוא זה הוא אברהם בסר הבעלים של חברת ע.ת.ז. מוצרי ניקיון בע״מ, המכהן גם כבעלים בחברת יקב ערק גת בע״מ, שהיא חברה העוסקת בשיווק ומכירה של משקאות אלכוהוליים.

 

כידוע, אלכוהול הוא מוצר עתיר מס בניגוד למבשם אוויר הפטור ממסים. כפי שמצוין בבקשת המעצר, אברהם בסר חשוד בכך שהוא עושה שימוש באלכוהול המיובא על מנת לייצר משקאות אלכוהוליים, תחת הסוואה כי מדובר בתכשירים לבישום אוויר, וכל זאת במטרה להתחמק מתשלום מס אמת, שעומד במקרה זה על כ-1.5 מיליון שקל שנגרעו מקופת המדינה.

 

שופטת בית משפט השלום הבכירה ניצה מימון שעשוע הורתה, בין השאר, על התחייבות עצמית בסך 150,000 שקל, שתי ערבויות צד ג׳ בסכום של 5,000 שקל כל אחת, הפקדת מזומן בסכום של 50,000 שקל וצו עיכוב יציאה מן הארץ למשך 180 יום.