רשות המסים: סוכלה הברחת סמים דרך מעבר ניצנה

ערנות ומקצועיות מצד בודקי מכס ניצנה הביאה לסיכול הברחה של מאות אלפי כדורי סם ממריץ מסוג קפטגון ממצרים לרצועת עזה דרך מעבר ניצנה. מדובר בסיכול שני של ניסיון הברחה של כדורים מסוג זה


12:39 ,27.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

ערנות ומקצועיות בודקי מכס ניצנה, מנעה הברחה של  400,000 כדורי סם ממריץ מסוג קפטגון ממצרים לרצועת עזה דרך מעבר גבול ניצנה. מדובר בסיכול ניסיון הברחה שני של כדורים מסוג זה במהלך החודשיים האחרונים.

 

בודקי המכס בניצנה חשפו את הכדורים במשלוח תמים לכאורה שהיה מיועד ליבואן פלסטיני  ברצועת עזה. הכדורים הוסלקו בתוך צינור פלסטיק שהוסתר בתוך גלילי בד. בעקבות הממצאים, פתחו חוקרי יחידת הסמים של מעברי הגבול בחקירה, והסם הועבר למשטרת ישראל.

 

מרשות המסים נמסר כי כדור הקפטגון מהווה סם ממריץ אהוד במיוחד על לוחמי טרור ברחבי העולם. מטרת השימוש בו היא לאפשר ללוחמי הטרור להילחם זמן רב יותר ולהתגבר על פחד וכאב. שיא ייצור הסם היה בעבר בלבנון, על ידי החיזבאללה, ובהמשך עבר הייצור ללוחמי דאע״ש בסוריה שזיהו את הפוטנציאל הטמון בשימוש בכדור. לא מן הנמנע שגם במקרה זה יעדם הסופי של הכדורים הוא אירגוני הטרור ברצועת עזה.

 

כאמור, מדובר בסיכול ניסיון הברחה שני, כאשר בדצמבר האחרון, סוכל ניסיון הברחה של 40,000  כדורים מסוג זה שהוברחו בתוך לוחות שיש שיעדם הסופי רצועת עזה.