גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 18.10.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.514 +0.143
אירו 4.1277 -0.019
ליש"ט 4.6242 -0.112
100 יין 3.1136 -0.486
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

רשות המסים פועלת להגדלת מס' השכירים הממצים את זכאותם להחזר מס

שלחה כ-2,700 מכתבים לשכירים, שבדיקת נתוניהם העלתה כי בסבירות גבוהה הם זכאים להחזר מס עבור שנת המס 2013. מדובר בגל שני של מכתבים בנושא
15.05.17 / 11:34
רשות המסים פועלת להגדלת מס' השכירים הממצים את זכאותם להחזר מס
15.05.17
רשות המסים פועלת להגדלת מס' השכירים הממצים את זכאותם להחזר מס

רשות המסים שלחה בימים האחרונים מכתבים לכ-2,700 שכירים,  תחת הכותרת "זה הזמן לבדוק אם מגיע לך החזר מס עבור שנת 2013". המכתבים נשלחו לאנשים שבדיקות מחשב שנערכו במהלך החודשים האחרונים העלו כי קיימת סבירות גבוהה כי הם זכאים להחזר מס בגין שנה זו.

 

לדברי מנהל רשות המסים, משה אשר, בצד פעילותה של הרשות לאכיפת דיני המס, היא רואה חשיבות רבה במיצוי הזכויות על ידי האזרחים, בין היתר, כדי לתרום לחיזוק אמון הציבור ברשות ולשפר את השירות ללקוחות. לדבריו, הרשות תמשיך ותשלח, מדי שנה, מכתבים יזומים לשכירים שבדיקות המחשב יצביעו על סבירות גבוהה להחזר מס.  

 

במכתב שנשלח מצוין כי לעיתים המידע המצוי בידי הרשות אינו מלא ולכן מומלץ לאמת את הזכאות להחזר מס ואת סכום ההחזר המשוער בעזרת הסימולטור האנונימי באתר הרשות לבדיקת זכאות להחזר מס לשכירים. עוד מצוין כי חישוב המס הסופי לפיו קיים החזר מס או חוב מס, ייערך רק על ידי פקיד השומה הרלוונטי, לאחר קליטת הבקשה להחזר. הרשות מציעה למעוניינים בסיוע בהליך הגשת הבקשה לפנות למרכזי השירות של הרשות הסמוכים למקום המגורים או למרכז המידע הטלפוני. כמו גם להסתייע במדריך להגשת בקשה להחזר מס.  

 

מדובר בגל שני של מהלך לשליחת מכתבים יזומים, שנועד להגדיל את מספר השכירים הזכאים להחזר מס. בגל הקודם נשלחו כ-1,700 מכתבים לזכאים פוטנציאלים להחזר עבור שנת המס 2012. יצוין כי הרשות פועלת במגוון דרכים למיצוי זכויות, בין היתר באמצעות פרסום מידע בעלוני מידע, וסימולטורים ייעודיים לשכירים באתר האינטרנט של הרשות, הפקת חוברות "דע את חובותיך וזכויותיך", הפעלת לשכות הדרכה למילוי הדו"ח השנתי, משלוח מכתבים לזכאים פוטנציאלים למענק עבודה ועוד.

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×