לין לרה״מ ושר האוצר: יש לבנות תכנית לאומית להתמודדות עם האבטלה

התכנית תתמקד באופן ישיר במיצוי היכולות הקיימות כיום במגזר העסקי ביצירת מקומות עבודה, פעולות לא תקציביות שיאפשרו שיפור תזרים המזומנים בעסקים, דרך שינוי כללי הדיווח לרשות המסים והקפאת רגולציה חדשה והפחתת רגולציה קיימת


10:27 ,29.06.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו״ד אוריאל לין, מציע לבנות כבר היום יחד עם ארגוני המעסיקים וארגוני העובדים תכנית לאומית מקיפה, להתמודדות ישירה עם היקפי האבטלה חסרת התקדים כתוצאה ממשבר הקורונה. התכנית תתמקד באופן ישיר בשלושה תחומים: מיצוי היכולות הקיימות כיום במגזר העסקי ביצירת מקומות עבודה: פעולות לא תקציביות שיאפשרו שיפור תזרים המזומנים בעסקים, דרך שינוי כללי הדיווח לרשות המסים; הקפאת כל רגולציה חדשה והפחתת רגולציה קיימת; ניתוב הצריכה המקומית בישראל אל השוק המקומי ולא דרך העדפת רכישות מספקי חוץ ביבוא אישי.

 

מיפוי כולל של דרישות המעסיקים לעובדים חסרים ומתן מענה בהכשרה מקצועית מקיפה והסבה למקצועות חדשים ונדרשים, כמו 10,000 נהגי משאיות החסרים במשק ובעלי מקצועות בתחום המלאכה והתעשייה.

 

יצירת מקומות עבודה חדשים באמצעות חיזוק שירותים חברתיים ועידוד השקעות פרטיות המייצרות מקומות עבודה באמצעות הון פרטי בתחומי התשתיות ובשיטות ה-PPP או BOT: הראשון חיזוק שירותים חברתיים כגון הוספת עובדים סוציאליים, שיפור תנאי העבודה של מתמחים ברפואה, חיזוק מערכות החינוך וההעשרה לדור הצעיר, ותוספת אחיות לבתי החולים הממשלתיים. עידוד השקעות פרטיות המייצרות מקומות עבודה באמצעות הון פרטי בתחומי התשתיות ובשיטות ה-PPP או BOT.

 

לין הוסיף וציין כי ״בפנינו משבר חמור יחד עם סיכוי נדיר לעליית מדרגה של המשק. בניית התכנית אשר תתמקד בשלושת התחומים הללו תהווה הזדמנות משמעותית לעליית מדרגה של כלכלת ישראל ותזניק את המשק קדימה, ומהסיבה הפשוטה - נוכל לייצר יותר עם אותו מספר עובדים״.