משלחת קרנות הון סיכון לביקור באסיה

ביקור המשלחת לאור ההתעניינות הגוברת בהייטק הישראלי בארצות מזרח אסיה, והעניין הרב של משקיעים אסייתיים באפיקי ההשקעה בחברות הישראליות


11:02 ,04.03.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

על רקע התחזקות הענק האסיאתי בהשקעות בתחום ההייטק, תצא השבוע לאסיה משלחת מיוחדת של קרנות הון סיכון ישראליות, במטרה לקדם את ההיכרות ואת שיתוף הפעולה בין ישראל לבין מדינות היבשת.

 

מדובר ביוזמה ראשונה מסוגה ובהיקפה, שנולדה מפניות שקיבלו בשנה האחרונה הנספחים המסחריים של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, הפועלים במדינות אסיה. הפניות כללו בקשות מצד קרנות הון סיכון וחברות ישראליות מתחום ההייטק, שביקשו את עזרת הנספחים המסחריים במיפוי השווקים, איתור משקיעים פוטנציאליים וסיוע בפתיחת דלתות במדינות בהן הם פועלים.

 

הגידול בהיקף הפניות והבקשות לסיוע מצד קרנות ההון סיכון הישראליות, זיהוי הפוטנציאל של השוק האסיאתי, הירידה ביכולות השווקים המסורתיים להמשיך ולהשקיע סכומי כסף גדולים בקרנות ההון סיכון הישראליות והגידול בהיקף הפניות מצד קרנות הון סיכון ישראליות לחיבור עם גורמים בשווקי אסיה, הובילו את מינהל סחר חוץ ומערך נספחיו המסחריים באסיה לחבור לאיגוד התעשיות המתקדמות (IATI), על מנת לגבש משלחת שתאפשר לחברות האסייתיות היכרות עמוקה יותר עם קרנות וגופי השקעה ישראלים.

 

המשלחת תשתתף בסיור שיכלול עשר קרנות הון סיכון ישראליות מובילות, שיצאו ליפן, טיוואן ודרום קוריאה ותקיים פגישות עם שותפים עסקיים ומשקיעים פוטנציאליים.

 

מנהל מינהל סחר חוץ וסמנכ"ל סחר חוץ במשרד הכלכלה אוהד כהן: "אנו רואים התעניינות הולכת וגוברת מצד ארגונים שונים באסיה בהזדמנויות השקעה בחברות ובקרנות ישראליות, המאותת על הכרה של השוק האסיאתי ביתרונות השוק הישראלי כיעד להשקעות. הנספחים המסחריים של משרד הכלכלה ימשיכו להוביל ולקדם את הסחר והיחסים הבינלאומיים של ישראל ויעשו מאמץ לסייע לתעשיינים, קרנות, יצואנים ועסקים קטנים ובינוניים, המעוניינים להרחיב את פעילותם הבינלאומית באופן שתורם להגברת הצמיחה בכלכלה הישראלית".

 

עודד דיסטל, מנהל המטה לקידום השקעות במשרד הכלכלה: "עד לפני זמן לא רב, השקעות בקרנות הון סיכון ישראליות היו שמורות כמעט בלעדית לחברות, קרנות, ומשקיעים מוסדיים אמריקאים. חברות אסיאתיות, הסתכלו על השוק הישראלי כמקור למכירות ועסקי סחר וכלל לא כיעד השקעות".

 

קרין מאיר–רובינשטין, מנכ"לית האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI):  "כארגון הגג של חברות ההייטק, הביומד וההון סיכון בישראל, אנו רואים זאת כחובתנו לפתוח בפני גופים אלו אפשרויות לפגוש משקיעים ושותפים פוטנציאליים. השוק האסיאתי מהווה כיום פלטפורמה משמעותית עבור חברות ישראליות ואנו צופים כי סיור זה יאפשר לרקום את היחסים אשר יולידו בהמשך  עסקאות משמעותיות להיי טק הישראלי".