משרד הכלכלה אישר הקמת 6 מפעלים חדשים בדרום

מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה אישר הקמת 6 מפעלים חדשים בדימונה, ערד, נתיבות וירוחם בהשקעה כוללת של כ-170 מיליון שקל שיספקו תעסוקה ל-313 עובדות ועובדים חדשים


13:07 ,02.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה, מפרסם כי בתחילת הרבעון השלישי של שנת 2018, שיווק המגרשים ליזמים באזורי תעשייה בפריפריה הרחוקה ממשיך במגמת העלייה, הנרשמת לאורך השנה כולה. וועדת ההקצאות במשרד הכלכלה אישרה הקמת 6 מפעלים לתעשייה, בשטח כולל של כ-56 דונם.

 

נתוני מינהל אזורי פיתוח מצביעים על גידול בקצב שיווק המגרשים, אשר מעיד על תנופה בפיתוח התעשייה בישראל: הקמת מפעלים חדשים, הרחבה של מפעלים קיימים, מעבר של מפעלים ממרכז הארץ לאזור פיתוח א' (בו הם זכאים להטבות על פי החוק לעידוד השקעות הון) ומעבר של מפעלים ממבנים שכורים למבני קבע באזורי תעשייה.

 

על פי נתוני המינהל, כבר בתחילת הרבעון הרביעי של שנת 2018, שיווק מינהל אזורי תעשייה כ-56 דונם, להקמת 6 מפעלי תעשייה ומלאכה בדימונה, ערד, נתיבות וירוחם.

 

ממשרד הכלכלה נמסר כי משמעות המונח ״שיווק״ הוא המלצת המינהל לרשות מקרקעי ישראל על הקצאת קרקע בפטור ממכרז וכן גביית עלויות הפיתוח מהיזמים. עלויות הפיתוח בחלק מהאזורים מסובסדות על ידי משרד הכלכלה והתעשייה. בכדי לעודד את שיווקי הקרקע, באזורים בהם ישנם ביקושים נמוכים יותר, הודיע המינהל על סבסוד של 90% לאזורי התעשייה הבאים: ערד, דימונה, ירוחם, מצפה רמון, אבו קרינאת, שלהב-ספיר, בני יהודה, דלתון, צח׳ר, קצרין, צפת, קריית שמונה, קריית ארבע, בראון-קדומים, שילה ושמעה-מיתרים.

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: ״פתיחת מפעלים וחברות נמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. המשרד מסייע במתן מענקים מרשות ההשקעות והרשות לחדשנות ופועל לסייע לתעשייה והעסקים בהסרת חסמים והקלות ברגולציה״.

 

מנכ״ל משרד הכלכלה והתעשייה, שי רינסקי ציין כי הפעילות המשולבת של מינהל אזורי פיתוח והרשות להשקעות, מלווה את היזמים והתעשיינים לאורך הכל הדרך, החל מהקצאת השטח ועד גזירת סרט המפעל, תוך מתן סיוע משולב של מענקי הון וסיוע בקליטת עובדים, התייעלות בתחומים שונים, חדשנות ופריון. אנו קורא לתעשיינים וליזמים להגיע אצלנו, להתייעץ ולקבל סיוע משמעותי״.