מתחם מיקרו תעשייה לתחום הפודטק יוקם בקריית שמונה

משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם קול קורא להקמת מתחם מיקרו-תעשייה בקריית שמונה לתמיכה ביזמים ובתעשיינים בתחום הפודטק. עלות הקמת המתחם שישתרע על שטח של 17 דונם, נאמדת בכ-100 מיליוני שקלים


09:49 ,19.08.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם קול קורא להקמת מתחם מיקרו-תעשייה בקריית שמונה לתמיכה ביזמים ובתעשיינים בתחום הפודטק. עלות הקמת המתחם שישתרע על שטח של 17 דונם, נאמדת בכ-100 מיליוני שקלים, מהם: מענק של משרד הכלכלה והתעשייה בהיקף של 27 מיליוני שקלים

 

ממשרד הכלכלה והתעשייה נמסר כי הוא רואה בתעשייה יצרנית את אחד מעמודי התווך של הכלכלה הישראלית, במיוחד לאור התרומה התעסוקתית והכלכלית העצומה למשק ולחברה. לצורך פיתוחה של תעשיית הפודטק, מפתח המשרד מספר מיזמים, תכניות וכלים לטובת קידום התחום באזור הגליל, זאת, במטרה ליצור מארג קשרים חדשני וייחודי שיאפשר פיתוח וקידום של תחום הפודטק על כל שלביו ומרכיביו. כך למשל: הקמת מכון לחדשנות במזון באזור קריית שמונה, הקמת חממת פודטק לסטרטאפים של הרשות לחדשנות, מתן תעדוף להשקעות בתחום הפודטק באזור קריית שמונה באמצעות חלק מכלי הסיוע המרכזיים של משרד הכלכלה והתעשייה, וכדומה. כלים אלו צפויים לתמוך בביסוס אקוסיסטם אטרקטיבי לתחום החדשנות במזון באזור קריית שמונה ולצמיחה כלכלית של אזור הגליל כולו. 

 

כחלק מפעילות זו, מתפרסמת בימים אלה הוראת מנכ״ל 6.10 - הקמת מתחם מיקרו תעשייה - פודטק תעשייתי, שמטרתה קידום פעילות תעשייתית חדשנית בתחום הפודטק בקריית שמונה ומינוף כלכלי של האזור כולו, לצד חיזוק הפעילות התעשייתית קיימת, בדגש על תעשייה זעירה ובינונית, תוך מתן ביטוי למצוינות וחדשנות בענף.

 

המסלול פונה ליזמים המעוניינים להקים מתחם מיקרו-תעשייה, המבוסס על חללי עבודה וייצור מודולריים להשכרה, הכוללים מתקנים משותפים, לצד תפעול המתחם ואספקת מעטפת שירותים רחבה (דוגמת ליווי רגולטורי ועסקי) ויצירת שיתופי פעולה בענף הפודטק. המתחם שייבנה מיועד להשכרה לתעשיות מזון מתקדמות שיקומו באזור קריית שמונה.

 

שיעור הסיוע שיינתן למיזם יהווה 25% מעלות התכנית המאושרת אותה יגיש היזם, ולא יותר מ-27 מיליון שקל. המתחם יקום באזור התעשייה הצפוני של קריית שמונה, פארק הביו טק. שטח המגרש המיועד הינו בהיקף של כ-17 דונם.

 

מיכל פינק, סמנכ״ל אסטרטגיה ותכנון מדיניות: ״אנו פועלים בתפיסת פיתוח כלכלי-אזורי לפיה משרד הכלכלה והתעשייה מניח תשתיות ומנועי צמיחה ליצירת אקוסיסטם אזורי וארצי בתחום הפודטק והחדשנות במזון, ולפיתוח סביבה תומכת שתעודד השקעות עסקיות באזור קריית שמונה והגליל המזרחי. ענף זה הנו בעל פוטנציאל בינלאומי - הביקוש העולמי למזון בריא ולפתרונות תזונה מתקדמים פוגש הן את המדינות המתפתחות והן את המדינות המפותחות, וככזה מהווה הזדמנות מיוחדת להצלחת מהלכים אשר ישימו את הגליל ואת התעשייה הישראלית על המפה״.

 

יגאל צרפתי, מנהל מינהל אזורי תעשיה: ״מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה ממשיך לפתח את אזור התעשייה הצפוני של קריית שמונה ויוצא במסלול חדשני וראשון מסוגו להקמת מתחם מיקרו תעשייה, המהווה חלק מהאקוסיסטם האזורי בתחום הפודטק הנבנה בימים אלו בקריית שמונה״.