גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.69 -0.216
אירו 4.1932 -0.24
ליש"ט 4.7596 -0.067
100 יין 3.3733 +0.021
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

שר הכלכלה והתעשייה בביקור בגיאורגיה בראש משלחת עסקית

במהלך הביקור ידון השר בדרכים השונות לחיזוק היחסים הכלכליים בין המדינות. אלי כהן: ״הסחר בין המדינות אינו ממצה את הפוטנציאל ואנו פועלים בכדי לסייע לחברות ישראליות להגדיל את הייצוא לגיאורגיה ולחזק את הסחר ההדדי״
10.05.18 / 12:42
שר הכלכלה והתעשייה בביקור בגיאורגיה בראש משלחת עסקית
צילום: דוברות משרד הכלכלה
שר הכלכלה והתעשייה בביקור בגיאורגיה בראש משלחת עסקית

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, יצא אתמול, יום ד׳, לביקור בין יומיים בגיאורגיה ביחד עם משלחת עסקית. במהלך הביקור ייפגש השר עם סגן ראשון לרוה״מ ושר הכלכלה ופיתוח בר-קיימא של גיאורגיה, מר דימיטרי קומשישוילי (Dimitry Kumsishvili) וידון עמו בדרכים השונות לחיזוק היחסים הכלכליים בין המדינות. השר קומשישוילי משמש כסגנו של ראש ממשלת גיאורגיה והוא עומד בראשות אחד המשרדים החזקים בממשלה. השר כהן כבר פגש את עמיתו בחודש מרץ האחרון, בעת ביקורו של השר הגיאורגי בראש משלחת של אנשי ממשל, בהם מנכ"ל קרן השותפות הגיאורגית, ראש מחלקת השקעות ב-Enterprise Georgiaומנכ"ל הסוכנות הגיאורגית לחדשנות וטכנולוגיה.

 

השר כהן ישתתף ביחד עם מקבילו הגיאורגי בסמינר עסקי בו הציגו חברות ישראליות וגיאורגיות את פעילותן והתקיים דיון על פעילות עסקית בין המדינות. כן צפוי השר כהן לחתום ביחד עם השר הגיאורגי על ״הצהרה משותפת״ על פתיחת בדיקת היתכנות לקראת קיום מו״מ על הסכם אזור סחר חופשי בין המדינות.

 

השר כהן ישתתף כאורח כבוד באירוע גדול שיערך לציון 70 שנות עצמאות למדינת ישראל. באירוע צפויים להשתתף בכירי ממשל גיאורגים בהם ראש ממשלת גיאורגיה, גיאורגי קויריקשוילי, יו״ר הפרלמנט הגיאורגי, חברי פרלמנט, שרים, נציגי סגל דיפלומטי ונציגי הקהילה היהודית והישראלית בגיאורגיה. 

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן:״הביקור הנוכחי הוא צעד נוסף בחיזוק מערכת היחסים הטובה בין ישראל וגיאורגיה והוא המשך לביקור המוצלח של השר קומשישוילי בישראל. הסחר ההדדי בין המדינות אינו ממצה את הפוטנציאל ולכן אנו פועלים במרץ בכדי לסייע לחברות ישראליות להגדיל את הייצוא לגיאורגיה ולחזק את הסחר ההדדי. אני שמח מאוד לראות שלביקור הצטרפו חברות ישראליות המביעות עניין בפעילות בגיאורגיה. בנוסף, נענינו בשמחה לבקשות מהצג הגיאורגי המעוניין ללמוד ולהיחשף לאקו-סיסטם הייחודי של החדשנות שישראל מציעה. ביקור זה מצטרף לשורה של צדים נוספים שעושה משרד הכלכלה והתעשייה על מנת לסייע לחברות הישראליות ולחזק את הכלכלה בישראל״.

 

בצילום מימין: פאטה קלנדזה שגריר גיאורגיה בישראל, מיכאל צ'חאנכאלי שר החינוך הגיאורגי, מיכאל דז'אנלידזה סגן ראש הממשלה ושר החוץ הגיאורגי, שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, שבתאי צור שגריר ישראל בגאורגיה.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 927
פייסבוק

×