גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.11.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.519 -0.114
אירו 4.1506 +0.106
ליש"ט 4.6635 +0.314
100 יין 3.1267 +0.382
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

שר הכלכלה כהן נפגש עם מקבילו הצרפתי

השניים דיברו על חיזוק המסחר וההצלחה של חברת דקתלון וסיכמו לקדם כניסה של רשתות נוספות לישראל, לצד פעילות משותפת לחיזוק הקשרים בתחום הטכנולוגיה וההייטק
05.09.17 / 14:27
שר הכלכלה אלי כהן ועמיתו הצרפתי לה מאר
צילום: משרד הכלכלה
שר הכלכלה אלי כהן ועמיתו הצרפתי לה מאר

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן נפגש עם שר הכלכלה והאוצר הצרפתי מר ברונו לה מאר (Bruno Le Maire) ודן עמו בדרכים השונות לחיזוק היחסים הכלכליים בין המדינות.

 

במהלך הפגישה השר לה מאר ציין כי במאי האחרון נבחר נשיא חדש לרפובליקה הצרפתית, מר עמנואל מקרון, שהביא איתו רוח חדשה לתחומים רבים ובמרכזם הכלכלה. השינויים העתידיים נוצרו על מנת למשוך חברות לצרפת ולהגביר את שיתופי הפעולה הבינלאומיים. לה מאר הזכיר את הורדת מס החברות וביטול מס הרכוש (wealth tax).

 

לאחרונה רשת 'דקתלון' הצרפתית פתחה חנות בישראל שמוצריה נחטפו מהמדפים תוך ימים. השר כהן ציין את העובדה שהמחירים בחנות דקטלון בישראל הינם נמוכים ביחס לאירופה וקרא לרשתות נוספות בצרפת להגיע ולפתוח חנויות בישראל על מנת ליהנות מכוח הקנייה הקיים בישראל.

 

השנה יחגגו ישראל וצרפת 70 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות, על מנת להמשיך ולחזק את שיתוף הפעולה הכלכלי והתעשייתי הבילטראלי השרים כהן ולה מאר החליטו על הקמת צוות משימה משותף לקידום וחיזוק היחסים בין ישראל לצרפת בסקטורים השונים בדגש על חדשנות, השקעות, סחר בתחומים שונים כמו אירוספייס וסייבר.

 

צרפת היא הכלכלה השישית בגודלה בעולם והשלישית בגודלה באירופה ומהווה שותפת סחר חשובה של ישראל. בשנת 2016 היה היקף הסחר עם צרפת קרוב ל-3 מיליארד דולר, כאשר כ-1.4 מיליארד דולר מתוכם מקורם בייצוא. מספר חברות צרפתיות מובילות פועלות בישראל דוגמת אוראנג' המפעילה אקסלרטור לחברות סטארט אפ וחברת רנו המפעילה מעבדה לחדשנות באוניברסיטת תל אביב.

 

השר כהן מסר כי "אנו רואים בצרפת שותפת סחר חשובה המצליחה לשמר תעשייה חזקה עם חברות בינלאומיות ורב לאומיות מובילות המקדמות חדשנות ופיתוח, על כן, יש חשיבות רבה לשיתוף הפעולה בין המדינות בתחומי התעשייה השונים. אני מקווה ששיתופי הפעולה העסקיים בין חברות משתי המדינות יובילו להשקעות של חברות צרפתיות בישראל.

 

בפגישתי עם השר לה מאר קראתי לחברות צרפתיות לשתף פעולה עם החדשנות של התעשייה הישראלית, לקדם שיתופי פעולה ולהקים כאן בישראל מרכזי פיתוח נוספים"

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×