קרן סירד אישרה מענקים בסכום כולל של 8.4 מיליון דולר

קרן סינגפור ישראל למו"פ תעשייתי טכנולוגי אישרה השנה מתן מענקים ל-7 פרויקטים משותפים לחברות ישראליות וסינגפוריות. תקציב הקרן הוא 3 מיליון דולר בשנה


00:00 ,24.10.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

קרן סינגפור ישראל למו"פ תעשייתי טכנולוגי אישרה השנה מתן מענקים ל-7 פרויקטים משותפים לחברות ישראליות וסינגפוריות. תקציב הקרן הוא 3 מיליון דולר בשנה
 
מועצת המנהלים של קרן SIIRD, הקרן הדו-לאומית סינגפור – ישראל למחקר ופיתוח תעשייתי, בראשות המדען ראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר, אישרה השנה  מתן מענקים ל-7  פרויקטים משותפים לחברות ישראליות וסינגפוריות בסכום כולל של כ .8.4 מיליון דולר. 
 
יצוין כי הקרן הדו-לאומית סינגפור-ישראל למו"פ תעשייתי- SIIRD הוקמה בשנת 1997 ומנוהלת על ידי לשכת המדען הראשי ועל ידי EDB (הרשות לפיתוח כלכלי של סינגפור). הקרן מיועדת לתמיכה כספית בפרוייקטים של מו"פ משותף בין חברות סינגפוריות וישראליות.
 
בנוסף למתן תמיכה כספית לפרוייקטי שת"פ מו"פ של מוצר או תהליך תעשייתיים, פועלת הקרן לחזק את קשרי המדע, הטכנולוגיה והעסקים בין חברות בסינגפור ובישראל, באמצעות עידוד שיתופי פעולה טכנולוגיים וקשרי מסחר בין חברות הייטק סינגפוריות לחברות הייטק ישראליות.
 
חיפוש ומציאת שותפים טכנולוגים ואסטרטגים בסינגפור עבור חברות מישראל, איסוף מידע על חברות פוטנציאליות לשיתוף פעולה טכנולוגי, עזרה ביצירת הקשר הראשוני בין החברות, עזרה בתהליך מו"מ בין החברות כנדרש.
 
תקציבה של הקרן הוא 3 מיליון דולר בשנה והיא תומכת בפרויקטים מכל התחומים. מנהלת הקרן בישראל, עורכת דין שירלי רפואה ציינה כי המועד הבא להגשת בקשות לקרן הינו 15 לנובמבר 2007.
 
מנכ"ל ה-EDB (המרכז לפיתוחה הכלכלי של  סינגפור) ציין כי התחומים המעניינים כיום בסינגפור הינם מדיה דיגיטאלית אינטראקטיבית ואנימציה לצורכי בידור וחינוך, PRECISION ENGENIRING, כמן כן אנרגיה ומים.