רשות המסים: יבואן רכב ייבא רכבי אספנות במסווה של גרוטאות

לטענת הרשות היבואן התחמק מתשלום מסים במיליוני שקלים. בחיפוש בבית הוריו נמצאו מוסלקים במחסן חוזים שערך החשוד עם יבואני כלי הרכב ולא הציגם למכס


00:00 ,23.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

לטענת הרשות היבואן התחמק מתשלום מסים במיליוני שקלים. בחיפוש בבית הוריו נמצאו מוסלקים במחסן חוזים שערך החשוד עם יבואני כלי הרכב ולא הציגם למכס
 
אילן זיגלבוים מרמת גן, העוסק בייבוא רכבי אספנות נדירים, חשוד בזיוף והגשת מסמכי יבוא כוזבים למכס, תוך הנמכת מחירים במסווה של יבוא גרוטאות והתחמקות מתשלום מסים בסך מיליוני שקלים. בית משפט השלום בחיפה, כבוד השופטת יעל אבירם, האריך היום את מעצרו של החשוד עד שעות הערב ואז ישוחרר בתנאים מגבילים.
 
ביחידת הסמים במכס חיפה, רשות המסים בישראל, מתנהלת חקירה מורכבת ומסועפת שעניינה הגשת חשבונות מזויפים למכס של רכבי אספנות יקרים ונדירים שיובאו ארצה ביבוא אישי. מבקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט עולה כי  החשוד עוסק בייעוץ ובייבוא של כלי רכב ביבוא אישי, ומתחמה ביבוא רכבי אספנות נדירים משנות ה-40 וה-50, והוא חבר במועדון ה"חמש", המאגד חובבי רכבי אספנות בישראל.
 
עוד מצוין בבקשה למעצר כי בחקירה עלה שהחשוד זייף והגיש למכס מסמכי יבוא כוזבים תוך הנמכת מחירים של כלי הרכב בעשרות אחוזים כשייבא כלי רכב נדירים ויקרים במסווה של גרוטאות, תוך התחמקות מתשלום מסים בהיקף של מיליוני שקלים וכי המסים שנגרעו מקופת המדינה חולקו בין החשוד לבין המעורבים האחרים.
 
בחיפוש שנערך אתמול בבית החשוד נתפסו מסמכי יבוא של כלי רכב, שיובאו על שם יבואנים שונים, שקיים לגביהם חשד כי שוחררו תוך הגשת הצהרות כוזבות וכן נתפס מחשבו של החשוד, המכיל, על פי החשד, את החשבונות המזויפים והאמיתיים של העסקאות. בחיפוש בבית הוריו נמצאו מוסלקים במחסן חוזים שערך החשוד עם יבואני כלי הרכב ולא הציגם למכס.
 
בחקירתו, מסר החשוד גרסה ראשונית ובה קשר עצמו לחשדות המיוחסים לו והציג מערכת זיוף ויצירת מסמכים כוזבים, שהוא עמד בראשה עם מעורבים נוספים.