שלמה שרון: נסיגה חמורה ביחס הניתן לאנשי עסקים ירדנים המבקשים אשרות כניסה לישראל

יו"ר ארגון הגג של סוכני המכס והמשלחים הבינ"ל ציין במכתב שהפנה ליו"ר לשכת המסחר ישראל ירדן כי לאחרונה מתרבות הפניות מגורמים ירדנים שמבקשים להגיע לפגישות עבודה בישראל ונענים בסירוב. מנכ"ל לשכת המסחר ירדן ישראל: אנו פועלים בשלושה מישורים במקביל על מנת לפתור


00:00 ,18.09.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר ארגון הגג של סוכני המכס והמשלחים הבינ"ל ציין במכתב שהפנה ליו"ר לשכת המסחר ישראל ירדן  כי לאחרונה מתרבות הפניות מגורמים ירדנים שמבקשים להגיע לפגישות עבודה בישראל ונענים בסירוב. מנכ"ל לשכת המסחר ירדן ישראל: אנו פועלים בשלושה מישורים במקביל על מנת לפתור את הפרשיה המביכה
 
שלמה שרון, יו"ר ארגון הגג של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים, פנה לאחרונה במכתב לארז מלצר, יו"ר לשכת המסחר ישראל ירדן, בעניין קשיים בהשגת אשרות כניסה לישראל עבור אנשי עסקים ירדניים.
 
יש לציין כי עותקים ממכתבו של מר שרון נשלחו גם לגבריאל מימון, מנכ"ל משרד התמ"ת, רענן דינור, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ואהרון אברמוביץ, מנכ"ל משרד החוץ.
 
שלמה שרון מציין במכתבו כי היקף הפעילות העסקית בין מגזרי המסחר והשירותים של ישראל וממלכת ירדן "נמצא בתקופה האחרונה בעלייה מתמדת תוך הכרה הדדית שקיים כר נרחב לפעילות התורמת רבות לא רק להידוק הקשרים המסחריים והכלכליים בין המדינות אלא גם ובעיקר להגברת התעסוקה בשתי המדינות".
 
שרון מציין במכתבו כי מאז חתימת הסכם השלום בין שתי המדינות ראו ממשלות ישראל בהידוק קשרים אלו צעד הכרחי לשיפור מרקם היחסים בין שתי המדינות, אולם, "לאחרונה", כותב שרון, "אנו חשים כי בניגוד לעמדת הממשלה חלה נסיגה חמורה ביחס הניתן לאנשי עסקים ירדנים המבקשים להיכנס לישראל".
 
"לאחרונה מתרבות בפנינו ההשגות אותן מעלים הגורמים הירדנים המבקשים להגיע לפגישות עבודה בישראל והרואים בסירוב כצעד אשר אינו תורם לבניית אמון בין הצדדים, אלא להפך", כותב שרון. ואף מוסיף ומדגיש כי "סוגיה זו הועלתה בפנינו גם על ידי מנהל רשות המכס הירדני אשר ביקר לאחרונה בישראל כאורח רשות המסים".
 
שרון מוסיף וכותב כי מאחר ובמסגרת הסכם השלום נתנה המדינה הצהרה משותפת כי ברצונה לפעול להידוק מערכת יחסי המסחר בין המדינות חלה חובה על הממשלה למלא אחר התחייבויותיה בהסכם ואנו מצפים כי אכן תמלא אחר התחייבות זו".
 
יש לציין כי כניסתם של אנשי עסקים ירדניים לישראל בכלל ואלה הממלאים תפקידי מפתח בחברות המעניקות שירותים לוגיסטיים בירדן וממנה הנה חיונית לבניית מערכת יחסים עם המגזר הלוגיסטי הירדני.
 
מלשכת המסחר ירדן - ישראל נמסר בתגובה כי "סוגיית הויזות לאנשי עסקים ירדנים הנה סוגייה מוכרת בהחלט לראשי לשכת המסחר עם ירדן.  בשנים שבהן קיימת לשכת המסחר עם ירדן נעשה מאמץ עילאי בכדי לשים סוף לפרשיה המביכה והמעיקה מצד אנשי העסקים בפרט וכן מדינת ישראל בכלל אך ללא הועיל עד כה.
 
"בימים אלו לשכת המסחר, בראשותם של הנשיא, מר ארז מלצר, והמנכ"ל, מר בני שהינו, פועלת בכמה מישורים במקביל בכדי למצוא פתרון לבעיה המדוברת אחת ולתמיד. הוחלט לפעול ישירות מול ראש השב"כ, מר יובל דיסקין, להיפגש עמו באופן אישי ולהציג בפניו את הבעיה. כמו כן נעשית בערוץ נוסף פעילות של המנכ"ל, בני שהינו, מול נשיא המדינה, מר שמעון פרס, בניסיון לרתום אותו באופן אישי לטפל בבעיה מול הגורמים הרלוונטיים במשרדי הממשלה, וכן אל מול ראש הממשלה באופן אישי.
 
"הערוץ השלישי הינו לרתום את השר עמי אילון באופן אישי לטיפול בבעיה הן מול השב"כ מעצם היותו ראש השב"כ לשעבר, וכן מול ראש הממשלה באופן אישי".
 
בני שהינו, מנכ"ל לשכת המסחר ירדן - ישראל הוסיף וציין כי "כולי תקווה כי הפעם בעקבות הפעילות שלנו בחודשים הקרובים בשלושת הערוצים הנ"ל נצליח לפתור את הבעיה אחת ולתמיד".