גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ההסתדרות: סכסוך עבודה כללי במשק על רקע תאונות במקום העבודה

ההסתדרות אישרה סכסוך עבודה כללי במשק בנושא הבטיחות בעבודה זאת לאור המספר הגדול של ההרוגים והפצועים בתאונות עבודה. ההסתדרות דורשת הסכם מול כלל הגורמים הרלבנטיים שיכלול שורת אמצעים לשמירה והגנה על זכות העובדים לעבודה בטוחה
07.10.18 / 14:48
ההצעה על אישור סכסוך העבודה. חובה מוסרית
צילום: דוברות ההסתדרות
ההצעה על אישור סכסוך העבודה. חובה מוסרית

״הקטל ומספר הפצועים הגדל של העובדים הנפגעים במהלך עבודתם לא יכול להימשך. זו בעיה לאומית שהמדינה מוכרחה להתעורר ולשים לה באופן מיידי סוף. חייבים להחזיר את הבטיחות לעובדים״. כך אמר לפני זמן קצר יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בישיבה מיוחדת של פורום הנהגת ההסתדרות בה אישרו חברי ההנהגה הכרזה על סכסוך עבודה כללי במשק, כחלק מהמאבק שמוביל הארגון בתופעת תאונות העבודה.

 

מוקדם יותר הבוקר אושרה הכרזת הסכסוך גם בוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות, בראשות רפי מסט. מחר (ב׳) יתכנסו חברי בית נבחרי ההסתדרות לישיבה מיוחדת על מנת לאשר את הסכסוך.

 

המהלך מלווה בקמפיין שילוט חוצות בכל רחבי הארץ, תחת הסיסמה: ״עובדים כדי לחיות. לא כדי למות״.

 

ברקע למאבק שמובילה ההסתדרות, ההפקרות הנמשכת בכל הנוגע להזנחת תחום הבטיחות בעבודה בכלל המשק בישראל, ובייחוד לנוכח המספר ההולך וגובר של ההרוגים והפצועים בתאונות בענף הבנייה. רק מתחילת 2018 נהרגו 31 איש ונפצעו קשה למעלה מ-100 עובדים.

 

כבר לפני כחודשיים התריע יו״ר ההסתדרות ניסנקורן כי אם תימשך ההתעלמות מצד הגורמים הממשלתיים והמעסיקים ולא ייעשה צעד משמעותי ומשנה מציאות של ממש לצמצום נגע הפגיעות בעבודה - בייחוד בענף הבניין ובנפילות מהגובה - ההסתדרות תכריז ותפעיל סכסוך עבודה כללי במשק לאחר החגים. כעת, משתמה תקופת החגים ומשלא הוצעו צעדים אופרטיביים מצד המדינה והמעסיקים לתיקון הנושא, החליט ניסנקורן לקדם את אישור ההכרזה על הסכסוך ולהביאו לידי הצבעה במוסדות ההסתדרות הנדרשים.

 

העילה העיקרית בגינה מוכרז הסכסוך הינה התופעה החמורה של זלזול והפקרות בחיי האדם העובד בכל הנוגע לסוגיית הבטיחות בעבודה ושלמות גופם ובריאותם של העובדים במקומות עבודתם. לתופעה השלכות קשות על ציבור העובדים במקומות עבודה בכלל ובאתרי בנייה בפרט.

 

במסגרת ההכרזה על הסכסוך דורשת ההסתדרות להגיע להסדרה מוסכמת במסגרת קיבוצית מול כלל הגורמים הרלבנטיים, לשם שמירה והגנה על זכותם הבסיסית של העובדים לעבודה בטוחה במקומות עבודתם.

 

יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר לפני דקות אחדות בישיבת הנהגת ההסתדרות כי: "ההיגיון ותפיסת כבוד האדם שלנו כחברה לא עומדים בקנה אחד עם העובדה שבמדינת ישראל חיי העובדים נתפסים כחסרי ערך ונתקלים בחומה של אדישות. המספרים בלתי נתפסים, עוד ועוד עובדים נופלים למותם בהרג מיותר שאפשר למנוע בקלות, אך לצערי המדינה ממשיכה להתנהל כאילו לא אכפת לה מהנושא. עד כה, למרות ההתרעות החוזרות, לא נעשה צעד משמעותי לצמצום נגע הפגיעות בעבודה, ולכן אנו מכריזים על סכסוך עבודה כללי בכל המשק. זוהי חובתנו המוסרית והערכית כחברה להילחם נגד התופעה״.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×