המעסיקים לממשלה: ״לא נוכל להמשיך לשלם שכר בתנאי סגר מלא״

יו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים ונשיא התאחדות התעשיינים קרא לממשלה להחריג לחלוטין גם בסגר זה את התעשייה וההייטק מהמגבלות. ״התנהלות הממשלה בנושא היא כשל פיל בחנות חרסינה״


12:22 ,24.09.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

יו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים ונשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר במסר ברור לממשלה, בעקבות הגבלות הסגר השני: ״להחמרת הסגר ישנן השלכות ברורות ומיידיות- הרס הפעילות העסקית ושחרור מיידי של עובדים לביתם החל ממחר. לא נוכל להמשיך לשלם שכר בתנאי סגר מלא, ואנו צופים כי אחוז האבטלה בישראל יזנק לשיאים חדשים. נראה לצערנו כי התנהלות הממשלה בנושא היא כשל פיל בחנות חרסינה ובכל החלטה היא הורסת מגזר עסקי נוסף. אם רוצים שהכלכלה הישראלית תשרוד את הסגר השני, יש להבטיח את פעילותם של כל ענפי המשק במתכונת מצומצמת ולאפשר למנוע המשקי להמשיך לפעול״.

 

בנוסף  תומר קרא לממשלה להחריג לחלוטין גם בסגר זה את התעשייה וההייטק מהמגבלות. ״התעשייה וההייטק עובדים כבר למעלה מחצי שנה במתווה מקצועי שמצמצם משמעותית הדבקות ובידודים במקומות העבודה ומבטיח את המשך הסחר והיצוא של ישראל, כמו גם שומר על המדפים מלאים. לא ניתן להפריע להמשך פעילותם של המפעלים בכל תנאי ובכל רמה של סגר, ולכל הפחות אנו חייבים לשמור על היכולת של המשק להתאושש בעתיד״.