יבול הרימונים לשיא של 20 אלף טון

הרימונים הוא אחד מענפי החקלאות שצומחים במהירות הודות להכרה בערכו הבריאותי ולצריכת המים המועטה. הכנסות המגדלים ממכירות הפרי צפויות להגיע ל-40 מיליון שקל


00:00 ,16.09.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

הרימונים הוא אחד מענפי החקלאות שצומחים במהירות הודות להכרה בערכו הבריאותי ולצריכת המים המועטה. הכנסות המגדלים ממכירות הפרי צפויות להגיע ל-40 מיליון שקל
 
יבול הרימונים צפוי להגיע השנה לשיא של 20 אלף טון, מתוכם 4,700 טון ליצוא והיתרה לשוק המקומי. זהו גידול של 25% בשנה אחת, כך מסר מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל, אילן אשל. הכנסות המגדלים ממכירות הפרי צפויות להגיע ל-40 מיליון שקל. לדבריו, הרימון הוא אחד מענפי החקלאות שצומחים במהירות הגבוהה ביותר בארץ וגם בעולם הודות להכרה הבינלאומית בערכו הבריאותי ולצריכת המים המעטה יחסית של מטעי הרימון. על פי תחזית ההנבה של מטעים צעירים שכבר נטעו, יבול הרימונים צפוי להמשיך לגדול בשנים הבאות בקצב של 4,000 טון בכל שנה.
 
אשל מסר שלעץ הרימון מספר תכונות חיוביות במיוחד: הוא קל לגידול וריבוי ואינו צורך כמויות גדולות של מים. אשל הוסיף כי הזנים הישראליים איכותיים במיוחד ונקטפים לאורך תקופה ארוכה. כמו כן פותחו שיטות אחסון וקירור לפרי המאפשרות שיווק לתקופות ארוכות. המגדלים הישראלים משיגים יבולים לדונם הגבוהים במידה רבה מהיבולים המקובלים בעולם הודות לשיטות אגרו-טכניות מעולות, להתאמת הזנים ולרמת המגדלים. היבול הממוצע בישראל במטעים בוגרים טובים מגיע לארבעה טון לדונם.
 
אחד היתרונות המובהקים של פרי הרימון הוא היכולת לנצל את כל חלקי הפרי כולל הגרגר הנאכל, הקליפה והגרעין הפנימי. בישראל פותחו טכנולוגיות המסוגלות לבצע זאת. אשל הביע תקווה שהביקוש העולמי יגבר בקצב שעולה על הנטיעות החדשות וכך יישמר מקור הכנסה רווחי לחקלאים.