גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

יבול הרימונים לשיא של 20 אלף טון

הרימונים הוא אחד מענפי החקלאות שצומחים במהירות הודות להכרה בערכו הבריאותי ולצריכת המים המועטה. הכנסות המגדלים ממכירות הפרי צפויות להגיע ל-40 מיליון שקל
16.09.08 / 00:00

הרימונים הוא אחד מענפי החקלאות שצומחים במהירות הודות להכרה בערכו הבריאותי ולצריכת המים המועטה. הכנסות המגדלים ממכירות הפרי צפויות להגיע ל-40 מיליון שקל
 
יבול הרימונים צפוי להגיע השנה לשיא של 20 אלף טון, מתוכם 4,700 טון ליצוא והיתרה לשוק המקומי. זהו גידול של 25% בשנה אחת, כך מסר מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל, אילן אשל. הכנסות המגדלים ממכירות הפרי צפויות להגיע ל-40 מיליון שקל. לדבריו, הרימון הוא אחד מענפי החקלאות שצומחים במהירות הגבוהה ביותר בארץ וגם בעולם הודות להכרה הבינלאומית בערכו הבריאותי ולצריכת המים המעטה יחסית של מטעי הרימון. על פי תחזית ההנבה של מטעים צעירים שכבר נטעו, יבול הרימונים צפוי להמשיך לגדול בשנים הבאות בקצב של 4,000 טון בכל שנה.
 
אשל מסר שלעץ הרימון מספר תכונות חיוביות במיוחד: הוא קל לגידול וריבוי ואינו צורך כמויות גדולות של מים. אשל הוסיף כי הזנים הישראליים איכותיים במיוחד ונקטפים לאורך תקופה ארוכה. כמו כן פותחו שיטות אחסון וקירור לפרי המאפשרות שיווק לתקופות ארוכות. המגדלים הישראלים משיגים יבולים לדונם הגבוהים במידה רבה מהיבולים המקובלים בעולם הודות לשיטות אגרו-טכניות מעולות, להתאמת הזנים ולרמת המגדלים. היבול הממוצע בישראל במטעים בוגרים טובים מגיע לארבעה טון לדונם.
 
אחד היתרונות המובהקים של פרי הרימון הוא היכולת לנצל את כל חלקי הפרי כולל הגרגר הנאכל, הקליפה והגרעין הפנימי. בישראל פותחו טכנולוגיות המסוגלות לבצע זאת. אשל הביע תקווה שהביקוש העולמי יגבר בקצב שעולה על הנטיעות החדשות וכך יישמר מקור הכנסה רווחי לחקלאים.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×