גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.11.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.519 -0.114
אירו 4.1506 +0.106
ליש"ט 4.6635 +0.314
100 יין 3.1267 +0.382
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

לין: אסור שעקרון הרטרואקטיביות יחלחל אל מערכת המסים

החליט על צירופה של לשכת המסחר לעתירת לשכת התיאום נגד הוראת החוק המאפשרת לרשות המסים לגבות מס תוך החלה רטרואקטיבית של הוראות החוק
01.08.17 / 12:42
לין: אסור שעקרון הרטרואקטיביות יחלחל אל מערכת המסים
01.08.17
לין: אסור שעקרון הרטרואקטיביות יחלחל אל מערכת המסים

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, ומי שכיהן בעבר גם כממונה על הכנסות המדינה והיה אחראי על העברת חוקי היסוד של זכויות האדם בתקופת כהונתו בכנסת, החליט היום על צירוף לשכת המסחר תל אביב והמרכז לעתירת לשכת התיאום התוקפת הוראת החוק המאפשרת לרשות המסים לגבות מס תוך החלה רטרואקטיבית של הוראות החוק.

 

לדברי לין "גם אם כתובה הוראת חוק מפורשת המאפשרת גביית מסים תוך החלה רטרואקטיבית של הוראות החוק, אסור שעקרון זה יקוים במערכת המס, שכן הוא פוגם גם בפסילת הרטרואקטיביות וגם בזכויות היסוד של היחיד".

 

לין אמר כי איגוד לשכות המסחר יצטרף לעתירת לשכת התיאום השואפת לבטל את הוראת החוק המאפשרת גביית מס על רווחים שנצברו קודם שהוראת החוק נכנסה לתוקף. "גביית מסים על רווחי עבר, בניגוד להוראות החוק שהיו קיימות עד היום, סותרת את עקרון מניעת הרטרואקטיבית במערכת המס, שהוא בבחינת עקרון מקודש. מהלך כאמור גם משבש את מערכת השיקולים של היחיד בכל הקשור למבנה הפיננסי של הנישום, שכן התנהגותו בעבר היתה לגיטימית לחלוטין עד ליום שבו נכנסה הוראת החוק החדשה".

 

לין הוסיף ואמר כי "חשוב מאוד שכעקרון מוסד צריך להיות ברור שהוראת חוק בתחום המיסוי לא תחול רטרואקטיבית על פעילות לגיטימית שלא היתה חייבת במס קודם היכנס הוראת החוק החדשה לתוקפה".

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×