לראשונה: משלחת מאינדונזיה ביקרה בבורסה הישראלית ליהלומים

המשלחת מנתה שבעה נציגים בראשות סגן נשיא ארגון הסחר האינדונזי. במפגש עם בכירי הבורסה הישראלית נדונו נושאים כמו החלפת ידע וקיום קשרי מסחר בתחום היהלומים וסוכם על קידום שת״פ


13:14 ,08.07.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

משלחת של לשכת המסחר האינדונזית KADIN הגיע לביקור בישראל למרות היעדר היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לאינדונזיה המוסלמית, וקיימה בסוף השבוע האחרון סיור ופגישה עם בכירי הבורסה הישראלית ליהלומים ברמת גן. המשלחת, שהגיעה בהובלת נאור מורג מיחידת המידע והמודיעין העסקי של מכון היצוא, מנתה שבעה נציגים, בראשות מופתי חסן, סגן נשיא ארגון הסחר האינדונזי. במפגש דובר על החלפת ידע וקיום קשרי מסחר בתחום היהלומים וסוכם על קידום שת״פ.

 

המשלחת, אשר נפגשה עם נשיא בורסת היהלומים הישראלית יורם דבש, מנתה שבעה משתתפים, בהם שתי נשים, מטעם Kadin - לשכת המסחר של אינדונזיה. חברי המשלחת הם אנשי עסקים ובעלי תפקידים בארגון המסחר האינדונזי, בראשות Mufti Hamka Hasan, סגן נשיא לשכת המסחר של אינדונזיה והאחראי על המזרח התיכון בארגון.

 

ביקור המשלחת אשר הגיעה מאינדונזיה לישראל אורגן על ידי מכון היצוא ומנהל סחר חוץ של משרד הכלכלה. נאור מורג מטעם מכון הייצוא ויואב סיידל, הנספח בסינגפור מטעם מנהל סחר חוץ, אשר ליוו את הסיור בו לקחו חלק אנשי עסקים מאינדונזיה אשר התעניינו בעיקר בתחומי טכנולוגיות החקלאות, המדיקל, הטקסטיל, וכמובן היהלומים. מטעם הבורסה הישראלית ליהלומים אירחו את הסיור יורם דבש נשיא הבורסה, מנכ״ל הבורסה ערן זיני ובכירים נוספים.


יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים הישראלית אשר אירח את המשלחת מאינדונזיה, אמר: ״הביקור הזה הוא חלק ממגמה חשובה ביותר של חיזוק הקשרים של חברות ואנשי עסקים ממדינות מוסלמיות עם מדינת ישראל ועם ישראלים. עד לאחרונה יחסים כאלה, אם בכלל היו, התקיימו בהיחבא. אין ספק שעוצמתה של הבורסה הישראלית ליהלומים קורצת לעסקים מכל העולם ומהווה מניע משמעותי לסקטור היהלומים בכל מדינה בעולם לקיים קשרי סחר ועסקים איתנו. ביקור זה מצטרף גם לביקור של נשיא בורסת היהלומים של דובאי שהגיע החודש לבורסה ברמת גן במסגרת כינוס נשיאי בורסות היהלומים בעולם. נמשיך לפעול במרץ כדי להעמיק את הקשרים העסקיים של חברי הבורסה ליהלומים עם שווקים חדשים בהם השוק האינדונזי״.