לשכת המסחר תל אביב והמרכז מתגייסת לטובת העסקים בדרום

לאור העובדה שלשכת המסחר באר שבע אינה מסוגלת לתפקד באופן מלא תעמיד הלשכה את שירותיה ותספק ייעוץ לעסקים


00:00 ,18.11.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

בישיבה דחופה של נשיאות איגוד לשכות המסחר שהתקיימה בסוף השבוע האחרון בבית לשכת המסחר בתל אביב, הודיע נשיא איגוד לשכות המסחר עו"ד אוריאל לין כי, לאור מצב הלחימה בדרום הארץ, לשכת המסחר תל אביב והמרכז מגייסת את מגוון שירותיה לטובת העסקים בדרום.

החל מהיום (א' יופעל מוקד ייעוץ עבור בעלי העסקים בדרום. לין: "יוקם מוקד ייעוץ למתן שירותי חינם לכל העסקים בדרום שייפנו טלפונית או במייל למשרדי לשכת המסחר, עקב העובדה שלשכת המסחר באר שבע לא תוכל לתפקד באופן מלא".

צוות המומחים של הלשכה יספק ייעוץ בנושאים הבאים: אגף יחסי עבודה- יחסי עבודה וזכויות מעסיקים; אגף כלכלה – תזרים מזומנים, הקלות מרשויות המס; אגף התחזוקה – שירותי מל"ח; אגף בינלאומי - עסקאות עם גורמי חוץ; אגף חטיבות ענפיות – הסברים רגולטוריים וייעוץ בנושאים ענפיים; חטיבת היועצים לעסקים (חיצוניים) החברה בלשכת המסחר תירתם להעניק שירותי ייעוץ בעיקר לעסקים הקטנים והבינוניים שבאזור הדרום.

עוד החליטה הנשיאות בישיבה, כי במידה ומצב הלחימה יימשך, היא תדרוש מהממשלה לקבוע מנגנון פיצוי, בדומה לקריטריונים שעוצבו בתקופת מלחמת לבנון השנייה.

לין הדגיש, כי לאחר שעוצבו הקריטריונים פעלה בזמנו רשות המסים למופת והעבירה את הפיצוי באמצעות ועל בסיס דוחות מע"מ ללא כל ביורוקרטיה, וכך צריך לנהוג גם כיום.

מנתוני אגף הכלכלה באיגוד עולה כי בדרום הארץ (נפות אשקלון ובאר שבע) ישנם 46,178 בתי עסק, בהם מועסקים 286,981 עובדים. מפילוח העסקים נמצא כי 28,564 (62% מהסך הכולל) שייכים למגזר המסחר והשירותים.