מינהל הרכש של משרד הביטחון הגיע לצפון

התאחדות התעשיינים מרחב צפון ומכללת ארז אירחו את בכירי מינהל הרכש במטרה לקדם שיתופי פעולה עם הגוף בעל תקציב הרכישות הגדול בישראל


11:18 ,06.01.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול (ג') ערכה התאחדות התעשיינים מרחב צפון כנס עם בכירי מינהל הרכש של משרד הביטחון (מנה"ר). הכנס התקיים בשיתוף פעולה עם מכללת ארז. במסגרת הכנס התקיים מפגש של פורום המנהלים הבכירים בתעשייה.

 

כמאה מבכירי מנה"ר עלו למכללה בשלומי. מטרת הכנס היתה לקדם שיתופי פעולה עסקיים ולייצר היכרות צפופה בין תעשייני הצפון לבין הגוף בעל תקציב הרכישות הגדול במדינה, המהווה מקור תעסוקה ופרנסה לעשרות אלפי משפחות בישראל.

 

נציג התאחדות התעשיינים במרחב צפון עמי שלח: "הקשר בין אנשי מנה"ר לתעשיינים בצפון מייצר מצב של WIN WIN, ממנו מרוויחים שני הצדדים, מערכת הביטחון והתעשיינים כאחד".

 

סגן ראש מנה"ר רמי אהרונוב שנאם בכנס: "מנה"ר הנו הגוף היחיד שמשקיע 25% מסך ההזמנות שלו בפריפריה, הצפונית והדרומית. מנה"ר מוציא מידי שנה כ-8 מיליארד שקל בממוצע, בכ-33,000 הזמנות, ומתוכן כרבע מן ההזמנות יוצאות לתעשייה באזורי פריפריה לאומית וקו העימות. "יש לזכור כי לקיצוץ בתקציב הביטחון יש השלכות על התעשיינים, וכל שקל שמקוצץ מתקציב זה הוא שקל שנגרע מהספקים ומהתעשייה הישראלית. חרף אילוצי הקיצוצים, ניתן לברך על החלת תקציב רב-שנתי, שמאפשר לתעשייה לתכנן ולהיערך להזמנות ארוכות טווח".

 

אהרונוב הוסיף כי "מנה"ר מקדם פעילות משותפת עם התאחדות התעשיינים, במטרה לסייע לתעשייה הישראלית. בין השאר, מסייע מנה"ר לתעשיינים להשתלב בעסקאות של רכש גומלין בחו"ל".

 

מנהל מרחב צפון של התאחדות התעשיינים ליאור אפלבאום: "במסגרת סל השירותים הרחב שהתאחדות התעשיינים מעניקה לחבריה התעשיינים, אנו רואים חשיבות מרכזית ביצירת פלטפורמה ראויה לעידוד הקשר שבין תעשייני הצפון ומנה"ר. הכנס העניק כלים חשובים להתנהלות מול מנה"ר ואף אפשר תחילת סבב פגישות אישיות של תעשיינים עם בכירי מינהל הרכש".