גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 24.11.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.513 +0.028
אירו 4.1642 +0.077
ליש"ט 4.6805 +0.064
100 יין 3.1544 -0.149
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

נחתם הסכם קיבוצי חדש בבית הזיקוק באשדוד

ההסכם כולל תוספות שנתיות בגובה של כ-9%. עוד בהסכם: קידומי דרגות, שיפור תנאי העסקת עובדים חדשים תוך ביטול "דור ג'", הגדלת ההפרשות הפנסיוניות וקליטת עובדי ביטחון להעסקה ישירה
03.09.17 / 12:56
תמונה ממעמד חתימת ההסכם.
צילום: דוברות ההסתדרות
תמונה ממעמד חתימת ההסכם.

ההסתדרות, הנהלת פז - בית הזיקוק באשדוד וועד העובדים חתמו הבוקר (א') בבית ההסתדרות בתל-אביב על הסכם קיבוצי חדש, לאחר מו"מ שנערך בתיווכו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. למו"מ היו שותפים גם יו"ר מרחב אשדוד חיים שייב ומזכירת האיגוד המקצועי מהמרחב עו"ד ג'ני שוד אשר מלווים באופן שוטף ובמהלך המו"מ את ועד העובדים, וכן עו"ד שי תקן אשר ליווה את המו"מ על ההסכם וגישר בין הצדדים.

 

תוקפו של ההסכם הוא לחמש שנים והוא מבטיח את המשך העבודה הסדירה במפעל תוך שיתוף פעולה בין ההסתדרות, העובדים וההנהלה בתפעול השוטף מחד ובפרויקטים העומדים על הפרק מאידך.

 

ההטבות שבהסכם מגיעות לכדי תוספת בשיעור של כ-9% בכל שנה משנות ההסכם. כחלק מכך נקבע כי העובדים יקבלו תוספת שכר שנתית בשיעור של 2.1%, שמחציתה תינתן באחוזים ומחציתה שקלית, מתוך מטרה להביא לצמצום פערי שכר במפעל. לצד זאת יוגדל שכר המינימום המפעלי.

 

בנוסף לכך, בכל שנה יינתנו 200 קידומי דרגות, וכן יושוו התנאים לעובדי דור ג' באופן שלמעשה יבטל לחלוטין את "דור" זה - מחצית מעובדי דור ג' ייקלטו באופן מיידי כדור ב' והמחצית השנייה תיקלט בשנה הבאה. כל עובדי הקבלן המועסקים בתחומי הביטחון במפעל ייקלטו להעסקה ישירה.

 

עוד כולל ההסכם: תוספות ניהוליות למנהלי ביניים קיימים ועתידיים בשווי של כ-500 שקל, הגדלת תקציב הרווחה, הגדלת מכסות צבירת חופשה ל-60 עבור עובדי משמרות ול-80 עבור עובדי יום, הגדלת החזר הוצאות על גני ילדים, הפיכת רכיב אחזקת הרכב לרכיב פנסיוני ועיגון החלת סעיפי זחילת השכר הקיימים (דרגות, תוספת ותק וגמולים) בשיעור ממוצע של 3.2% לשנה.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר במעמד החתימה על ההסכם: "אני מברך על חתימת ההסכם, אליו הגענו לאחר מו"מ אינטנסיבי ובמטרה להשיב את העבודה בבית הזיקוק לסדרה, תוך המשך שיתוף הפעולה והערבות ההדדית בין הצדדים. ההסכם יביא לצמצום פערים והגברת השוויון בין עובדי החברה, ובמקביל ישפר באופן כולל את תנאי ההעסקה במפעל שלו חשיבות רבה עבור האזור ותושביו".

 

יו"ר ההסתדרות במרחב אשדוד, חיים שייב, ציין: "ברכותי לצדדים על ההסכמות המצוינות אליהן הגענו, אשר יביאו לשיפור משמעותי ומיידי בתנאי ההעסקה בבית הזיקוק. אני משוכנע כי לפנינו דף חדש ביחסים בין הצדדים ונוכל להמשיך ולעבוד יחד למען הצלחת המפעל".

 

יו"ר הוועד, שלווה אלישקשוילי, הוסיף: "חתמנו היום על הסכם ראוי והוגן שמיטיב משמעותית עם עובדי בית הזיקוק ונותן להם תקווה ואופק. אנחנו מודים ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שגיבה אותנו לאורך כל הדרך ובסופו של דבר סייע לנו להגיע להסכם, וכן לאנשי מרחב אשדוד חיים שייב וג'ני שוד על התמיכה והסיוע. תודה לכל העובדים על הגיבוי שזכינו לו מצדם לאורך כל הדרך".

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×