ניצחון למעסיקים: הוגדל טווח הפיצוי לעסקים עד 80 ק״מ

עסקים וחברות תעשייתיות שנפגעו בתקופת הלחימה בדרום יקבלו פיצוי גבוה יותר, ובטווח של עד 80 ק״מ מרצועת עזה, לעומת הטווח הקודם שעמד על 40 ק״מ בלבד. רון תומר: מצפים כי הממשלה תמשיך ותתמוך בתעשייה גם בשגרה


12:21 ,07.06.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות דרישת נשיאות המעסיקים והעסקים והתאחדות התעשיינים, מסתמן כי ועדת הכספים תאשר היום 3 הטבות לעסקים וחברות תעשייתיות שנפגעו בעת הלחימה בדרום: מעסיקים יוכלו לקבל פיצוי על שכר עובדים שלא הגיעו לעבודה בעת המבצע בגובה 430 שקל ליום ובנוסף היקף הפיצוי שלהם יוכל להגיע לעד 1.5 מיליון שקל. כמו כן ההישג המרכזי הנו שאת הפיצויים יקבלו כל העסקים אשר נמצאים בטווח של עד 80 ק״מ מרצועת עזה, לעומת הטווח הקודם שעמד על 40 ק״מ בלבד, וכך יכללו כל היישובים אשר ספגו התקפות רבות ובתי הספר בשטחם הושבתו לכל תקופת הלחימה. הדיון עדיין נמשך.

 

נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר מסר כי ״אני שמח שחברי הוועדה הכירו בנזק העצום שנגרם לעסקים בכל רחבי הארץ בעת הלחימה, ובעקבות התערבותנו צפויים להעלות את היקף הפיצויים בעשרות אחוזים לעומת מה שהובטח להם קודם. אנו מצפים כעת כי הממשלה תמשיך ותתמוך בתעשייה גם בשגרה ותקבע בהוראת שעה עדיפות מוגברת לתעשייה בדרום כבעבר״.